Další blamáž pro Plzeň, prohrála s Karvinou. Ostrava zvládla derby

Viktoria Plzeň má mizernou formu. V sobotním zápase totiž prohrála i s Karvinou 0:1 a už tři utkání nepoznala chuť vítězství. Fotbalisté Baníku Ostrava pak zvládli dramatické utkání proti Opavě a odvážejí si po výhře 2:1 tři body. Celý poločas navíc dohrávali v deseti. V zápase Bohemians proti Pardubicím se pak poprvé po příchodu trefil zkušený útočník Tomáš Necid. Jeho branka však nakonec stačila klokanům jen na remízu 1:1. Cennou remízu si odváží také Příbram.

Fotbalisté Plzně doufali, že si v zápase proti Karviné spraví chuť. Místo toho však dostali další tvrdý direkt.

Hosté je totiž porazili díky povedené hlavičce útočníka Michala Papadopulose. Naopak Západočeši nedali už třetí zápas branku a z posledních třech duelů mají na kontě pouze bod.

To vyhrocené derby mezi Opavou a Ostravou přineslo dramatickou podívanou. Slavit však můžou hráči Baníku.

Domácí Slezané mohli jít do vedení díky penaltě, kterou zavinil ostravský stoper Pokorný.

Jenže zkušený obránce Žídek pokutový kop neproměnil. Hodně agresivní zápas pak vyústil v druhou žlutou pro Pokorného a ten se před koncem prvního poločasu pakoval do sprch.

Nicméně i v deseti lidech nakonec Ostrava zvítězila. Nejdříve zahrával penaltu i Baník a Azevedo poslal hosty do vedení. Následně Baník zareagoval i na vyrovnávací trefu Žídka.

V nastaveném čase druhého poločasu totiž rozhodl o třech bodech pro Ostravu obránce Jaroslav Svozil.

V dalším utkání pak Bohemians uhráli remízu proti Pardubicím. Klokany sice do vedení poslal kanonýr Tomáš Necid, který se trefil poprvé po příchodu z nizozemského Haagu. Hosté z Pardubic si pak ale vyrovnávacím gólem ve druhém poločasu zajistili remízu 1:1.