Tenis

Odešla tenisová legenda! Rivalka Martiny Navrátilové po ztrátě truchlí

Odešla tenisová legenda! Rivalka Martiny Navrátilové po ztrátě truchlí
Chris Evert (vlevo) a Dennis Ralston | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Twitter Fever-Tree Championships

Ve věku 78 let odešla tenisová legenda a člen síně slávy Dennis Ralston. Sám na kurtu svedl stovky bitev a roky trénoval úhlavní rivalku Martiny Navrátilové. Poslední neférový boj však prohrál.

Ralston byl jednou z největších hvězd tenisového světa v šedesátých a sedmdesátých letech. Patřil do takzvané osmice hezounů World Championship Tennis tour, která předcházela dnešní ATP a výrazně přispěla k popularizaci tenisu.
Největší úspěchy si připsal ve čtyřhře. V Grand Slamových turnajích dvojic stál pětkrát na stupni vítězů včetně roku 1960. To spolu s Rafaelem Osunou vyhráli Wimbledon. Tehdy bylo Ralstonovi pouhých 17 let. Ve smíšených dvojících si připsal další tři vítězství, a to dvakrát na Wimbledonu a jednou na US Openu.


Po hráčské kariéře působil jako trenér. Reprezentaci USA dovedl k trofeji na Davis Cupu v roce 1972. Čeští pamětníci si jeho jméno jistě spojí s Chris Evertovou. Šest let stál po jejím boku a přihlížel rivalitě s československou ikonou Martinou Navrátilovou.

Zdroj: ProfimediaNavrátilová se s Evertovou na kurtu často střetávala ve vyrovnaných bojích. První velké vítězství si připsala v roce 1978, kdy Američanku porazila ve finále Wimbledonu. V pozdějších letech česká tenistka začala rivalku pravidelně přehrávat.


“Silně věřící člověk. Muž, který žil pro svou rodinu a výborný hráč a trenér. Budeš nám chybět. RIP Dennis,“
loučila se Evertová se svým koučem na sociálních sítích.Související obsah

Ralston ukončil profesionální kariéru v roce 1977 s rekordem 576 výher a 251 porážek ve dvojhře a 125 výher a 87 proher v hře dvojic. O deset let později byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy. V neděli 6. prosince 2020 podlehl rakovině ve věku 78 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události