Esport

Tetris ještě nezanikl! Třináctiletý chlapec to natřel všem!

Tetris ještě nezanikl! Třináctiletý chlapec to natřel všem!
Zdroj: twitter.com

Kdo by neznal Tetris. Tato původně sovětská klasika z roku 1984 se díky pozdějšímu odkoupení firmou Nintendo stala snad nejznámější počítačovou hrou celého světa, kterou úplně nezastíní ani ty nejvymakanější tituly dvacátého prvního století. O tom svědčí i fakt, že letošní Mistrovství světa v klasickém Tetrisu nevyhrál žádný pamětník v důchodovém věku, ale třináctiletý chlapec.

Kvůli pandemii COVID-19 se turnaj s letitou tradicí letos musel bohužel odehrát celý online. Po uzavření kvalifikací byla celá akce odstartována 31. 10. ve 12:00 pacifického času a vyvrcholila v neděli 6. 12., kdy se mezi sebou utkalo 8 hráčů s nejlepším skóre z celkového počtu 64 kvalifikovaných účastníků.

Pro všechny bylo obrovským překvapením, když z turnaje jako vítězný vyšel Michael "DogPlayingTetris" Artiaga, třináctiletý chlapec z USA. V posledním kole porazil svého bratra Andrewa "PixelAndy" Artiaga, který se tak ve svých patnácti letech umístil na stříbrné pozici. Letos nebyl prizepool nikde uveřejněn, loni se ovšem hrálo o 10 000 dolarů (200 tisíc korun). Na 13 let poměrně slušný výdělek!

Michael v rozhovoru před začátkem turnaje uvedl, že se hře věnuje přibližně hodinu až dvě denně a vůbec poprvé se s ní setkal teprve v roce 2018. Když jeho zkušenosti porovnáme s profesionálními hráči klasických videoher dnešní doby, kteří se jedné hře často věnují minimálně klasických 8 hodin denně po dobu několika let, musíme uznat, že Michaelův jedinečný talent se opravdu nedá zapřít.

Vůbec první světový turnaj, ve kterém figuroval Tetris, pořádalo Nintendo v roce 1990 a zlatou medaili si tehdy odnesl také američan, Thor Aackerlund. Thorovi je dnes 43 a doposud o něm koluje tvrzení, že je to ten nejlepší hráč, který kdy hru Tetris vůbec hrál.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.