Fotbal

Boj za fotbal bez fixlování. Slováci podepsali smlouvu, která řeší sázky!

Boj za fotbal bez fixlování. Slováci podepsali smlouvu, která řeší sázky!
Radost slovenských fotbalistů | Zdroj: profimedia.cz

Slovenský fotbalový svaz (SFZ) podepsal důležité memorandum s orgánem zodpovědným za regulaci hazardu, který sídlí na Maltě. Je to další krok k tomu, aby zmizelo ovlivňování výsledků.

Dohoda mezi MGA (Malta Gambling Authority) a slovenským svazem se týká výměny informací, úzké spolupráce a platnost má od 1. prosince tohoto roku.

"Pro oddělení integrity SFZ a jeho spolupráci s orgány činnými v trestním řízení přinese dohoda důležité informace, které pomohou odhalit případy narušení integrity v zápasech a potrestat viníky," řekl k podpisu manažer zmíněného oddělení Jakub Čavoj. 

Důležité v boji proti manipulaci sportovních výsledků je i to, že od MGA má licenci i řada slovenských sázkových kanceláří.

Související obsah

"Jsme hrdí na to, že díky těmto dohodám se stáváme důležitou součástí ve vyšetřování případů fixlování na celém světě," uvedl manažer MGA Antonio Zerafa.

Maltská organizace už spolupracuje i se švédským svazem, Mezinárodním olympijským výborem, Jednotkou pro integritu tenisu či Mezinárodní kriketovou radou.

Korupční kauza před nedávnem rozvířila i české prostředí a nabízí se tedy otázka, zda by podobný krok neměla zvážit i Fotbalová asociace České republiky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události