Fotbal

Argentina může platit Maradonou! Na bankovce vystřídá národní symbol

Obyvatelé Argentiny si budou moci připomínat památku Diega Maradony dnes a denně. Jeho obličej by se měl objevit na bankovce 1000 argentinských pesos a vyobrazen by měl být i jeden z jeho slavných gólů.

S návrhem přišla senátorka Norma Durangová. “Idea není jen ztvárnit náš největší idol, ale myslíme také na ekonomické hledisko. Turisté si budou moci odvézt Maradonu jako památku,“ komentovala svůj návrh.Maradona by měl zaujmout místo na bankovce 1000 pesos, tedy téměř 270 korun českých. V současnosti je na této bankovce vyobrazen národní pták hrnčiřík prostý (Rufous hornero).

Související obsah

Durangová chce na jedné straně ztvárnit podobiznu národního hrdiny a na stranu druhou vyobrazit jeden z jeho slavných gólů z mistrovství světa 1986. Stranu bankovky by tak mohla zdobit památka na legendární sólo přes půl hřiště, které Maradona zakončil druhým gólem do brány Anglie ve čtvrtfinále.


VIDEO: Legendární sólo Diega Maradony:
Druhou možností je “Boží ruka“ - gól, kterým Maradona ve stejném zápase otevřel skóre na 1:0. Ztvárnění kontroverzního okamžiku však vyvolalo rozporuplné reakce.

Související obsah

“Chceme si připomínat Maradonu v dobrém i ve zlém. Myslím, že projekt se těší skvělým ohlasům, ačkoli někteří lidé s ním nesouhlasí,“ obhájila svůj návrh Durangová. Ke schválení jej předložila v pondělí 7. prosince. Finální rozhodnutí padne na začátku příštího roku.


Diego Maradona zemřel 25. listopadu ve věku 60 let na následky infarktu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.