APLIKACE TN.CZ
Hokej

Problémy před MS dvacítek! Švédi bez trenérů, chybět bude i Reichel

Problémy před MS dvacítek! Švédi bez trenérů, chybět bude i Reichel
Zdroj: Matthias Balk/dpa (Profimedia)

Jen pět dní před odletem na juniorské mistrovství světa hlásí největší problémy švédská reprezentace. Kvůli pozitivním testům je bez trenérského štábu. Velké potíže hlásí i Německo.

Podmínkou k účasti na světovém šampionátu jsou tři negativní testy. Soupeř Čechů ze základní skupiny počítá ztráty jak na ledě, tak především v realizačním týmu.

Pár dní před startem 45. ročníku juniorského mistrovství totiž vypadl hlavní kouč Tomas Montén i jeho asistent Anders Lundberg.

Pozitivní test měl i videokouč Adam Almqvist a už dříve odmítl účast i další asistent Henrik Stridh, který nemocí prošel.

Kromě toho bude chybět Detroitem draftovaný útočník Albin Grewe. Pro týmy není možnost, aby svou sestavu doplnily. Odlet je 13. prosince.

Související obsah

Jak již dříve vedení šampionátu avizovalo, kvůli přísným opatřením byli ze sestavy vyřazeni všichni ti, kteří měli po uplynulém víkendu pozitivní test.

To činí velké potíže také Němcům. Ze sestavy vypadl kapitán Moritz Seider, který upřednostnil angažmá v klubu a covid-19 nepustí do Kanady další hráče.

Chybět bude brankář Tobias Ancicka a útočníci Tobias Abstreiter a Lukas Reichel. Především synovec Roberta Reichela měl patřit mezi velké opory.

V tréninku zatím stále ještě nejsou Kanaďané, kteří museli kvůli dvěma pozitivním testům přerušit kemp v Red Deeru.

Související obsah

 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události