Hokej

Uspořádat MS v Bělorusku chceme! Politika do sportu nepatří, říká Fasel

Uspořádat MS v Bělorusku chceme! Politika do sportu nepatří, říká Fasel
Zdroj: Profimedia

Politická situace není v Bělorusku příliš růžová. Lidé už si nepřejí vládu Alexandra Lukašenka a dávají to najevo. Přesto prezident IIHF René Fasel chce v roce 2021 uspořádat mistrovství světa právě v Bělorusku. Druhým spolupořadatelem je Lotyšsko.

Spousta evropských veřejných organizací žádá po IIHF, aby šampionát Bělorusku odebrala. Vše měl v úterý řešit prezident Fasel s generálním sekretářem IIHF Horstem Lichtnerem. Spolu měli odletět na mítink s Lukašenkem, ale kvůli pozitivnímu testu na koronavirus byl mítink zrušen.

"Situaci pečlivě sledujeme. Naším cílem je turnaj v Bělorusku uspořádat, chceme to udělat pro fanoušky, kteří si to zaslouží. Neměli bychom si dovolit být pod tlakem politiky a nechceme být rukojmími politických her," řekl Fasel ruské agentuře TASS.

Související obsah

Samozřejmě, jasnou prioritou je bezpečnost všech účastníků. "Vedeme o tom poměrně transparentní diskusi s místními úřady. Naším cílem je jet do Běloruska. Doufám, že se situace v zemi časem uklidní a běloruské orgány najdou východisko ze současné situace," přeje si Švýcar, který v čele IIHF stojí více než 25 let.

Lukašenko momentálně řeší nepříjemnou situaci, když mu Mezinárodní olympijský výbor zakázal účast na olympijských hrách. Ale podle Fasela by MOV neměl zasahovat do věcí IIHF.

Související obsah

66letý běloruský prezident je již 23 let šéfem národního olympijského výboru. Stejně jako on, tak ani jeho syn Viktor se na olympijské hry nepodívá. Ten je prvním viceprezidentem národního výboru a dostal od MOV tentýž zákaz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události