Běžecké lyžování

Český tým vyhlíží oblíbený Davos, na startu navíc nebudou Skandinávci

Český tým vyhlíží oblíbený Davos, na startu navíc nebudou Skandinávci
Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Světový pohár v běžeckém lyžování se už tento víkend odehraje ve švýcarském Davosu. Česká družina bude zde navíc toužit po úspěchu, místní trať jim totiž sedí. Na startu se ke všemu neobjeví reprezentace Norska, Švédska a Finska.

Světový pohár odstartuje v Davosu sobotními sprinty, v neděli jsou pak na programu závody na 15 a 10 km volnou technikou.


Právě závod na volné desítce byl v minulé sezoně veleúspěšný pro český tým. Kateřina Razýmová při něm totiž skončila na sedmém místě. Petra Nováková pak byla dvanáctá. Nyní obě závodnice mohou tento výkon zopakovat.


Do Švýcarska navíc neodcestovaly skandinávské země kvůli strachu z koronaviru. "Skandinávci nás v tom tak trochu nechali. Na jednáních před sezonou se přitom právě oni zasazovali o to, aby sezona proběhla v podobě, v jaké začala. A nyní z toho sami vycouvali,“ prohlásil trenér mužské reprezentace Vasil Husák. Podle jeho slov však bude konkurence i tak vysoká.

Související obsah

Do víkendových závodů odstartují také další čeští závodníci. Ve sprintech se kromě Petry Novákové představí také Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Michal Novák, Luděk Šeller, Jan Pechoušek a Tomáš Kalivoda.

Související obsah

V závodech na 15 a 10 kilometrů volně se pak objeví Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Michal Novák, Petr Knop, Adam Fellner a Tomáš Kalivoda.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události