Běh na lyžích

Razýmová prošvihne olympijskou sezonu, důvod je velmi příjemný

Razýmová prošvihne olympijskou sezonu, důvod je velmi příjemný
Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová si na olympiádě v Pekingu nezazávodí. Smutná ovšem rozhodně není, celou sezonu vynechá kvůli velmi příjemnému důvodu, očekává totiž narození potomka.

Česká jednička ženského běhu na lyžích o svém těhotenství ví už od konce září, nyní to prozradila pro oficiální svazový web. "Pořád jde o poměrně ranou fázi těhotenství, nicméně je jasné, že bych sezonu absolvovat nemohla," uvedla Razýmová.

Reprezentace tak nyní míří na soustředění do Skandinávie bez své ženské jedničky. "Miminko jsme plánovali, načasování však vzhledem k nadcházející olympijské sezoně úplně nevyšlo. Přesto ale máme z této novinky obrovskou radost," prozradila šťastná 30letá sportovkyně. V lehkém tréninku stále ještě pokračuje, ovšem závodění se jí tuhle sezonu týkat nebude.

Související obsah

"Sportovní cíle, které jsem si vytyčila pro tuto sezonu, zcela jistě nesplním, to je jasné. Ráda bych o ně ale zabojovala v dalším ročníku 2022/2023. Žen, které návrat po mateřské úspěšně zvládly, je ve vrcholovém sportu mnoho. Uvidíme, jak to půjde u mě," ujistila fanoušky, že těhotenstvím její kariéra nekončí.

V loňské sezoně Razýmová zaznamenala svůj nejlepší výsledek dosavadní kariéry. V celkovém hodnocení světového poháru skončila na devatenáctém místě. Také mistrovství světa ji vyšlo nejlépe na začátku letošního roku, ve skiatlonu doběhla čtrnáctá a ve štafetových závodech brala dvě osmá místa. Narození potomka očekává na přelomu jara a léta.

Razýmové se na začátku roku nevedlo, na MS skončila v desítce na 25. místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.