Fotbal

Schalke nezvítězilo již 26 utkání v řadě! Co stojí za obrovskou krizí?

Schalke nezvítězilo již 26 utkání v řadě! Co stojí za obrovskou krizí?
Zdroj: Profimedia

Schalke 04, klub s obrovskou tradicí a sedminásobný německý šampion zažívá nejdelší šňůru bez ligového vítězství v historii - 26. Co za problémy týmu z Gelsenkirchenu stojí?

Slavný německý celek čeká na bundesligové vítězství už 26. zápasů, což je nejdéle v historii. Naposledy padl doma s Leverkusenem 0:3 a v letošní sezóně má bilanci z deseti zápasů pouhých tří remíz a sedm proher.

Skóre šesti vstřelených branek a 31 obdržených je také vševypovídající. V obou statistikách jsou nejhorší v soutěži. Poslední ligové vítězství se datuje k 17. lednu letošního roku. Doma porazilo Mönchengladbach 2:0.

Krize Schalke se zhoršuje odchodem technického ředitele Michaela Reschkeho a také třemi hráči, kteří se mají připravovat individuálně - Amine Harit, Nabíl bin Tálib a Vedad Ibiševič.

Související obsah

Reschke je zkušeným ředitelem, který dříve působil v Bayeru Leverkusen, Bayernu Mnichov a Stuutgartu. Po 18 měsících byl vyhozen z funce. Prý kvůli odlišným názorům na budoucnost klubu.

Brzy poté následovala zpráva, že záložníci Amine Harit a Nabíl bin Tálib budou trénovat individuálně. Druhý jmenovaný má smlouvu ale až do léta 2021, ale podle slov Jochen Schneidera, sportovního ředitele, se bin Tálib a Schalke k sobě prostě nehodí.

Celková atmosféra v klubu je už nějaký čas na bodu mrazu. Své o tom vypovídá i to, že Harit byl před dvěma týdny nominován do základní jedenáctky, což se ostatním hráčům nelíbilo. Následně byl ve 38. minutě střídán, okamžitě zamířil do útrob stadionu a naprosto ignoroval trenéra Manuela Bauma.

Právě kvůli tomuto chování byl Maročan suspendován. A Ibiševič? Ten teprve před pár měsíci podepsal slaboučkou smlouvu na méně než 10 tisíc eur. Ale k poslednímu dni tohoto kalendářního roku mu bude vypovězena. Jde o údajný spor mezi ním a asistentem trenéra Naldem.

Do ideální situace mají tedy v týmu hodně daleko a nové hráče po prosáknutí těchto informací jen tak nezískají. Problémy ale netrápí pouze A tým. Má je celý klub.

Celá organizace řeší ekonomické a strukturální problémy, které vyvolávají "občanskou válku". Finančně je na tom celek, který leží v Severním Porýním-Vestfálsku, opravdu bídně. Na konci této sezóny se očekává obrovská ztráta v hodnotě 250 milionu eur.

Související obsah

Klub samozřejmě šetří, kde se dá, ale spousta fanoušků chce peníze za permanentky zpět. Schalke tak muselo sáhnout k velkému propouštění. S fanoušky tak momentálně panují hodně napjaté vzrahy.

V nejbližší době také finišují přípravy na restruktualizaci klubu a ten by mělo vlastnit hned několik majitelů. Schalke navíc plní titulky novin nejen svou fotbalovou krizí. Často se na nich miliardář a bývalý předseda dozorčí rady Clemenes Tönnies, který měl v loňském roce rasistické poznámky směrem k Africe a následně byl suspendován.

Problémů tak má Schalke víc než dost. Odchod klíčových hráčů, kteří nebyli dsotatečně nahrazeni, obrovské ekonomické problémy a spoustu skandálů.

Následující týdny rozhodnou, jestli klub, který byl ještě v roce 2018 druhý v Bundeslize, poprvé od roku 1988 spadne o soutěž níž. A jestli se vůbec dokáže ekonomicky stabilizovat a nedojde tak na nejhorší, tedy zániku klubu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události