Fotbal

Malbu na uctění Rashfordovy pomoci hladovým dětem poničili vandalové

Malbu na uctění Rashfordovy pomoci hladovým dětem poničili vandalové
Zdroj: Profimedia

Marcus Rashford letos ukázal, že má velké srdce, když v kritické době začal dodávat do škol obědy pro chudé hladovějící děti. Za svou dobročinnost obrdržel Řád britského impéria a také ho umělec Akse vyobrazil na zeď jedné kavárny v Manchesteru. Tuto malbu nyní bohužel poškodili vandalové.

Fotbalový útočník Manchesteru United Marcus Rashford během pandemického roku 2020 ukázal svůj velký charakter, když se dal na dobročinnost a poskytl jídlo milionům hladovějících lidí ve Velké Británii.

Za tyto aktivity se dočkal mnohých poct. Obdržel například i Řád britského impéria. Kromě toho, řady dalších ocenění a chvály ze všech stran se dočkal také uměleckého ztvárnění vlastní osoby.

Britský umělec Akse vyzdobil zeď jedné kavárny v Manchesteru právě podobiznou 23letého útočníka. Nástěnná malba má připomínat Rashfordovu dobročinnost.

Podobizna byla doplněna o citát Rashfordovy matky volně přeložený: "Buď hrdý na to, že víš, že tvůj boj bude hrát největší roli v tvém životě."

Související obsah

Bohužel malbu poničili neznámí vandalové, kteří pravděpodobně nefandí zrovna Rudým ďáblům. K Rashfordovým ústům byl dosprejován mužský pohlavní úd.

Nesmyslná čmáranice tak nyní hyzdí nástěnnou malbu a snad bude brzy odstraněna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události