Biatlon

Česká štafeta mocně finišovala, stačilo to na skvělé páté místo

Česká štafeta mocně finišovala, stačilo to na skvělé páté místo
Ondřej Moravec Zdroj: Profimedia

Česká mužská biatlonová štafeta předvedla v Hochfilzenu závod dvou rozdílných polovin. V půlce závodu Češi figurovali na čtrnáctém místě, ale díky skvělým výkonům Moravce a Krčmáře se dostali až na konečné páté místo. Vyhrála reprezentace Švédska.

Českou štafetu rozjel Tomáš Mikyska. Na první střelnici musel jednou dobíjet, ale napodruhé už střílel přesně a Jakubu Štvrteckému předal na dvanáctém místě s půlminutovou ztrátou na první Norsko.

Štvrtecký při ležce musel dvakrát dobíjet a stejný výkon zopakoval i na stojce. Propadl se tak na čtrnácté místo, na kterém předal štafetu Ondřeji Moravcovi.

Ten svou první ranou netrefil, ale opravu zvládl a s jedním dobíjením se posunul o příčku výše. Střelba vestoje byla v jeho podání perfektní, a tak opět vystoupal v pořadí. Finišujícímu Krčmářovi předal na desáté pozici.

Krčmář vleže nechyboval, zatímco Fillon Maillet a Hiidensalo, kteří stříleli vedle něj, si vysloužili trestné kolo, a tak šel Krčmář na osmou příčku. Vleže předvedl další rychlou a přesnou střelbu, čímž posunul českou štafetu na konečné páté místo.

Související obsah

Favorizovaná Francie selhala při čtvrté střelbě. Jacquelinovi stojka vůbec nevyšla, a musel dokonce vedle tří dobíjení ještě na dvě trestná kola. Trestné kolo poté musel absolvovat i Fillon Maillet, čímž definitivně utnul šance Francie na dobré umístění. Francouzi nakonec dojeli šestí.

Související obsah

Zvítězila štafeta Švédska. Sebastian Samuelsson měl při poslední střelbě bok po boku Johannesi Boeovi problém při dobíjení, jenže Nor musel na trestné kolo, zatímco Švéd dobíjení zvládl a dojel pro zlaté medaile. Druhé skončilo Norsko a třetí dojela štafeta Německa

Konečné pořadí biatlonové štafety mužů v Hochfilzenu:

1. Švédsko 1:16:31.5 (0+8)
2. Norsko +5.7 (1+11)
3. Německo +44.1 (0+7)
4. Rusko +1:13.5 (1+9)
5. Česko +1:35.1 (0+6)

V závorce je uveden počet trestných kol + počet minutých terčů

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události