Hokej

Trable kvůli masce! Kanadský gólman čelí kritice původních obyvatel!

Trable kvůli masce! Kanadský gólman čelí kritice původních obyvatel!
Zdroj: Profimedia

Dalším peripetiím čelí kanadský gólman ve službách Vancouveru Braden Holtby. Ten si nechal na svou novou masku vyobrazit Thunderbirda, bájné kanadské stvoření. A hned čelí kritice od původních kanadských obyvatel.

Otázka etnických skupin je momentálně jedním z největších témat v celé Severní Americe. A teď se dotýká také Holtbyho, který z Washingotnu přesoupil do Vancouveru.

Na svou novou helmu si nechal od známého švédského grafika Davida Gunnarsona vyobrazit Thunderbirda, což je bájné kanadské stvoření.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Holtby zaznamenal hodně negativních reakcí a rozhodl se pro jasný krok. "Omlouvám se všem, koho jsem svým designem urazil. Každopádně jsem dostal cennou lekci," sdělil na svých sociálnínch sítích 31letý gólman.

Podle jeho slov tuto masku nosit nebude. Rozhodl se ale pro druhou variantu, kterou mu navrhl umělec z původního kanadského obyvatelstva Jay Soule. "Pokud brankář chce na svou masku indiánské umění, měl by oslovit indiánského umělce," řekl. A Holtby už o novou masku zažádal.

Etnické problémy řešil i fotbalový klub z Washingtonu, který ze svého názvu vypustil legendární Redskins. Dnes vyšlo najevo, že celek Cleveland Indians mění svůé jméno ze stejného důvodu. Kdo si své logo ale zatím brání, co to jde, to jsou hokejisté Chicaga Blackhawks.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události