Fotbal

Kanada se zastala uráženého páru: Sdílejte lásku, ne nenávist!

Kanada se zastala uráženého páru: Sdílejte lásku, ne nenávist!
Zdroj: Profimedia/ Instagram @alphonsodavies/ kolážtn.cz

Velké podpory se dočkal fotbalový pár Alphonso Davies a Jordyn Huitemaová. Oba byli totiž v posledních dnech svědky nechutných a rasistických komentářů pod jednou z fotografií, kde názorně předvedli, že každý má jinou barvu pleti. Za fotbalové reprezentanty se postavila i kanadská fotbalová asociace.

Fotka 19leté fotbalistky Jordyn na Instagramu, kde si pár v létě užívá dovolenou ve Španělsku, spustila zničehonic lavinu nenávistných a rasistických komentářů odkazujících na to, že každý z nich má jinou barvu pleti.

K incidentu se nyní vyjádřila i kanadská fotbalová asociace: “Stojíme pevně proti rasismu a diskriminaci jakékoli rasy jak ve hře, tak po celém světě. Jsme zděšeni nenávistnými komentáři na naše hráče prostřednictvím sociálních médií."

Související obsah

„Sdílejte lásku, ne nenávist a pracujte společně na lepším světě," stojí v závěru oficiálního prohlášení kanadského fotbalu. Pod těmito slovy se následně podepsal jak trenér mužské reprezentace John Herdman, tak trenérka ženského fotbalového nároďáku Bev Priestmanová.

Partnerka hvězdného fotbalisty Alphonsa Daviese, který momentálně obléká dres Bayernu Mnichov, hraje za áčko kanadského národního týmu už od 16 let.

Podobné je to i u jejího talentovaného partnera. Alphonso poprvé nakoukl do reprezentace v 17 letech. Má za sebou však výbornou loňskou sezonu, díky které se stal v Kanadě fotbalistou roku a s Bayernem získal tzv. treble (titul v domácí lize, poháru a Lize mistrů)

Sám 20letý křídelník se pak na téma rasismu nepřímo vyjádřil na Instagramu, kde zveřejnil fotografii sebe a jeho přítelkyně, tak aby byl ještě více vidět jejich rozdíl v barvě pleti.
  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události