Sport

Povolte nám sportovat, Česká unie sportu chce sjednat výjimky

Stávající koronavirová situace a přechod na čtvrtý stupeň PES opět uzavře v Česku vnitřní sportoviště pro amatéry. Česká unie sportu tak na úterý svolala tiskovou konferenci, ve které nastínila případné výjimky. Tak, aby amatérští sportovci nepřišli o možnost trénovat ve vnitřních prostorách i za současných opatřeních.

Česká unie sportu se chce ve spolupráci s Národní sportovní agenturou zejména zaměřit na děti, které při současné pandemické situaci nejvíce strádají a místo pravidelného pohybu tráví čas u počítačů.

Důležitým bodem je tedy sjednání případných výjimek, aby mohl sport pro amatérské sportovce fungovat i na čtvrtém stupni PES. Výjimku by tak mohly dostat například tenisové haly, jakožto vnitřní sportoviště, kde se dají udržet povolené vzdálenosti.
 

Související obsah"Trápí mě, že v tenisové nafukovací hale, kam neustále proudí čerstvý vzduch, nemůžete mít dva sportovce třicet metrů od sebe a jednoho trenéra. To mi hlava nebere," podivuje se šéf českého tenisu a nyní také prezident evropské federace Tennis Europe Ivo Kaderka.

Případné výjimky by se pak mohly týkat i dalších především bezkontaktních sportů, bude však záležet na jednotlivých podmínkách a specifik sportovního odvětví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.