Fotbal

Novou Komisi rozhodčích FAČR povede Portugalec!

Po zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace české republiky je jasné, že novou komisi rozhodčích povede zkušený Portugalec Vítor Manuel de Melo Pereira.

63letý zkušený rozhodčí byl jmenován do čela Komise rozhodčích FAČR na základě debaty předsedy FAČR Martina Malíka a předsedy Komise rozhodčích UEFA Roberta Rosettiho.

"Jde v tuto chvíli o jedinou možnou cestu k nápravě aktuální situace kolem KR FAČR a rozhodčích obecně. Jméno pana de Mela Pereiry, které nám bylo nabídnuto ze strany UEFA, jsem prodiskutoval i se zástupci LFA a jednoznačně jsme se shodli na tom, že jde o nejlepší možné řešení. Přeji si, aby pan de melo Pereira vrátil KR FAČR co nejdříve status odborného, transparentního a plně nezávislého orgánu," sdělil v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

De Melo Pereira působil jako rozhodčí 23 let a 11 let byl na listině rozhodčích FIFA. Odřídil 104 mezinárodních utkání, včetně 24 zápasů Ligy mistrů. Zúčastnil se mistrovství světa 1998 ve Francii a o čtyři roky později i v Japonku a Koreji. Jako sudí působil i na mistrovství Evropy 2000 v Belgii a Nizozemsku. Jako předseda řídil svazy v Portugalsku, Brazílii a v Řecku.

Celé složení nové Komise rozhodčích by mělo být známo do začátku příštího roku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události