Esport

Jeden a půl milionu spravedlnosti: PUBG Mobile se s podvodníky nemazlí

Jeden a půl milionu spravedlnosti: PUBG Mobile se s podvodníky nemazlí
Zdroj: https://www.instagram.com/pubgmobile/

PlayerUnknown‘s Battlegrounds je online multiplayerová hra typu battle royale, kterou si příznivci esportu oblíbili natolik, že na ní mají specializované sestavy i ty nejznámější esportové celky světa jako Team Liquid či Faze Clan. PUBG Mobile představuje alternativní verzi této hry, uzpůsobenou k hraní na chytrých telefonech. A právě v ní se hráčům podařilo najít bezpečnostní skulinky v takové míře, že výrobce musel začátkem prosince znemožnit přístup k neuvěřitelnému počtu 1,498,044 uživatelských účtů.

Je to jako u klasických sportů – někteří hráči prostě nehrají fér. V elektronickém sportu si podvodníci mohou výhody zajistit různými způsoby, které většinou zahrnují manipulaci přímo s herním kódem za pomoci nelegálních programů.

Například ve hrách, ve kterých je třeba před střílením zamířit na nepřítele, jsou velmi populární podvody s programy, které toto zaměřování provádí místo hráče. Ten potom nemusí oplývat kdovíjakým esportovým umem, aby nad svými protivníky zvítězil.

Programy, které jsou takto uzpůsobené k podvádění při hraní, často navíc i „vidí“ skrze neprohlédnutelné překážky a porazit uživatele, kteří je používají, je tak často až nereálné.

Podle vydavatelů hry Tencent Games to byly právě samozaměřovací programy, které tvořily největší část prosincových podvodů v PUBG Mobile. Přibližně čtvrtina hráčů pak využívala jiný nelegální program, který jim dovoloval vidět skrze překážky. 16 % hráčů si upravilo rychlost své postavy a 10 % z nich si posílilo zbraně.

Zajímavé je, že v případě PUBG Mobile byli podvodníci zachyceni na všech hráčských úrovních. Na nejnižší příčce Bronze sice používalo podvodný software nejvíce z potrestaných hráčů, některé z účtů, které byly začátkem prosince zmrazeny, ovšem pocházely i z té nejvyšší interní herní ligy, Conqueror.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.