šipky

Senzace! 66letý veterán Lim vyřadil na mistrovství světa Humphriese

Senzace! 66letý veterán Lim vyřadil na mistrovství světa Humphriese
Zdroj: Profimedia

O prvotřídní senzaci se na šipkařském mistrovství světa postaral 66letý legendární Singapurec Paul Lim. V prvním kole v napínavé bitvě vyřadil o 41 let mladšího Humphriese. Zbylé tři zápasy ovládli favoriti.

Večerní program začal duelem Dirka van Duijvenbodeho s dvacetiletým Bradleym Brooksem. Mladík dlouho sahal po senzaci, jelikož si svou parádní hrou v dobrém tempu vypracoval vedení 2:0 na sety. V tu chvíli se ale zasekl a favorit nastoupil. Nizozemec poté prohrál jen jediný leg a v druhém kole si zahraje s Robem Crossem.

Také druhé utkání dospělo do rozhodujícího setu. John Henderson se překvapivě nadřel s finským šipkařem Markem Kantelem. Highlander však v posledním setu ukázal pevné nervy a v dalším zápase se může těšit na Jonnyho Claytona.

Divácky nejatraktivnější zápas obstarali Luke Humphries a Paul Lim. Když 66letý Singapurec začínal na mistrovství světa v roce 1982, většina účastníků letošního šampionátu ani nebyla na světě. Byl to Lim, kdo v roce 1990 předvedl první zavření na devět šipek na mistrovství světa. A hned od začátku ukazoval, že to stále má v ruce.

Šipkařská legenda začla třemi náhozy 140, ale 25letý Humphries využil výhody podání a vyhrál první leg a následně i set. Také v druhé sadě vyhrál mladý favorit, znovu poměrem 3:1.

Související obsah

Jenže veterán Lim poté prodal své zkušenosti. Třetí i čtvrtý set patřily jemu. Klíčový okamžik přišel za stavu 1:1 v pátém setu. Humphries se dostal brzo k zavírání, ale na double 1 se velmi trápil a Lim nakonec získal brejk. V následujícím legu ho potvrdil a senzačně tak postoupil do druhého kola.

V něm Singapurský šipkař vyzve dalšího mladíka Dimitriho van den Bergha. K jejich duelu dojde až v úterý, takže Lim má dostatek času na odpočinek. V pátém setu už na něm byla vidět únava, když si v důležitý moment musel protahovat rameno.

Poslední klání bylo jednoznačnou záležitostí ve prospěch Jamese Wadea. "The Machine" smetl v zápase druhého kola Callana Rydze ve třech setech, v nichž dovolil soupeři pouze tři legy. Skončil s bodovým průměrem 93,17 a úspěšností na doublech 47,37 %.

Související obsah


Výsledky pátečního večerního programu mistrovství světa v šipkách:

Dirk van Duijvenbode - Bradley Brooks 3:2 (0:3, 1:3, 3:1, 3:0, 3:0)

John Henderson - Marko Kantele 3:2 (3:0, 2:3, 3:1, 2:3, 3:1)

Paul Lim - Luke Humphries 3:2 (1:3, 1:3, 3:1, 3:2, 3:1)

James Wade - Callan Rydz 3:0 (3:0, 3:2, 3:1)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.