Leverkusen i po supergólu Schicka padl s Bayernem! Ten jde do čela

Hodně nabitý program má bundesligová sobota. Na programu je hned šest zápasů. Schickovo Leverkusen s Bayernem Mnichov, i přes gól českého reprezentanta, nakonec padl 1:2. V dalších zápasech Lipsko pouze remizovalo a Schalke nevyhrálo už 29. ligový zápas v řadě.

Leverkusen bojoval o čelo Bundesligy s gigantem Bayernem Mnichov. A už ve 14. minutě se prosadil právě Patrick Schick! Ten se skóroval po rohovém kopu, kdy se trefil nádherným volejem a Neuerovi nedal vůbec žádnou šanci!

Jenže Bayern dokázal srovnat dvě minuty před odchodem do kabin. Po centru chyboval gólman Hrádecký a za ním číhal nikým nehlídaný Robert Lewandowski, který neměl problém trefit prázdnou branku.

V závěru nakonec bavorský velkoklub utkání otočil. Obránce Tah udělal ve třetí minutě velkou chybu. Před vápnem ztratil míč, Lewandowski se dostal do šestnáctky a s pomocí teče překonal Hrádeckého podruhé. Bayern se tak dostal do čela Bundesligy, kde má dvoubodový náskok právě před Leverkusenem.

Lipsko přivítalo na domácím hřišti Kolín a od prvních minut ukazovalo, kdo je jasným favoritem. Jenže se mu nedařilo ve finální fázi a v prvních 45 minutách neskórovalo.

Ve druhé půli svého soupeře ještě více zatlačilo a šancí mělo nespočet. Jenže ani jednu z nich nedokázalo proměnit. Ve druhé minutě nastavení měl totální gólovku na kopačce Borkowski, ale z malého vápna přestřelil. Zápas tak skončil 0:0 a Lipsko se pouze dotáhlo na vedoucí Leverkusen.

V sestavě Augsburgu opět scházel jak brankář Koubek, tak obránce Suchý. To tak nakonec podlehlo doma Frankfurtu 0:2.

Hoffenheim zajížděl na hřiště Mönchengladbachu, kde nakonec i bez Pavla Kadeřábka dokázal zvítězit, možná trošku překvapivě 2:1.

Naopak dva Češi v sestavě se objevili v dresu Werderu Brémy. Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie odehráli celý zápas proti Mohuči. Jejich tým nakonec zvítězil brankou z poslední minuty 1:0.

Stále se nedaří Schalke, které nevyhrálo už ve 29. zápase v řadě. V záchranářském souboji padlo doma s Bielefeldem 0:1.

Sobotní výsledky Bundesligy:

FC Augsburg - Eintrach Frankfurt 0:2 (0:0)
Branky: 53. Framberger (vla.), 87. Ilsanker.

1. FSV Mohuč 05 - Werder Brémy 0:1 (0:0)
Branky: 90. Dinkci.

Borussia Mönchengladbach - TSK 1899 Hoffenheim 1:2 (1:0)
Branky: 34. Stindl - 75. Kramarič, 86. R. Sessegnon.

RB Lipsko - 1. FC Kolín nad Rýnem 0:0 (0:0)

FC Schalke 04 - DSC Arminia Bielefeld 0:1 (0:0)
Branky: 53. Klos.

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 1:2 (1:1)
Branky: 14. Schick - 43. Lewandowski, 90+3. Lewandowski.

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.