UFC

Thompson ukončil UFC rok 2020 i soupeřovu neporazitelnost

V Las Vegas proběhl poslední UFC galavečer roku 2020. Náročný rok, ve kterém největší MMA organizace světa dokázala najít cestu k pořádání zápasů, zakončil jednostranný duel Stephena Thompsona s Geoffem Nealem.

Hlavní karta UFC Fight Night: Thompson vs. Neal nabídla pět duelů. Dva skončily před limitem. Tybura ukončil vyčerpaného Hardyho a Font v prvním kole zničil Moraese. Galavečeru kraloval jedinečným stylem boje Stephen Thompson.

Stephen Thompson vs. Geoff Neal – vítěz (na body)

Hlavní duel rozhodly dvě věci: Rychlost a držení vzdálenosti. Neal (13-3) po pět kol marně hledal odpověď na Thompsonův (16-4-1) pohyblivý styl a bleskové kopy. Zatímco hledal šanci na jeden rozhodující úder, bývalý titulový vyzyvatel sbíral body. Za 25minut trefil 122 signifikantních úderů a v jednostranném souboji si došel pro jasné bodové rozhodnutí. Nealovi tak končí sedmizápasová vítězná série.

José Aldo vs. Marlon Vera – vítěz Aldo (na body)

Nestárnoucí José Aldo (29-7) po třech porážkách konečně odešel se zdviženou rukou. Bývalý šampion pérové váhy přestřílel Marlona Veru (16-7-1) v postoji a vítězství si pojistil i dominancí na zemi ve třetím kole. V poslední pětiminutovce rychle položil soupeře na záda a přes čtyři minuty byl přisátý jako klíště. Vera sice ubránil pokusy o škrcení, ale Brazilce se mu setřást nepodařilo. Po skvěle zvládnutém duelu si Aldo vysloužil jednomyslné bodové rozhodnutí.

Michel Pereira vs. Kalinn Williams – vítěz Pereira (na body)

Williams (11-2) má za sebou nejdelší zápas v UFC a také první UFC porážku. Dva předešlé zápasy ukončil v první minutě, ale s Pereirou (25-11-2NC) svedl tvrdý boj na tři kola, který rozhodčí přisoudili Brazilci. Ten byl v kleci aktivnější, dobře pracoval s prostorem a dominoval i na zemi. Na konci druhého kola byl dokonce blízko ukončení, ale nasazené škrcení přerušil gong.

Marlon Moraes vs. Rob Font – vítěz Font (1.kolo TKO.)

Roba Fonta (17-4) čeká velký skok v žebříčku bantamové váhy. Bývalého titulového vyzyvatele a současnou trojku kategorie do 62 kg ukončil už v prvním kole. Moraese (23-8-1) načal několika údery z přední ruky, navázal zvedákem na bradu a na zemi dílo dokonal smrtícími kladivy a údery loktem.

Marcin Tybura vs. Greg Hardy – vítěz Tybura (2. kolo TKO.)

Hlavní kartu odstartovalo střetnutí těžké váhy. Hardy (7-3-1NC) se už agresivním úvodem zápasu značně unavil, a na to polský ranař čekal. Na konci druhého kola vzal znaveného soupeře na zem, kde jej zasypal sérií úderů. Hardy se zmohl jen na dvojitý kryt a po chvíli jeho utrpení ukončil rozhodčí. Tybura tak úspěšný rok zakončil čtvrtým vítězstvím a rivalům v nejtěžší kategorii poslal jasný vzkaz.