Hokej

Posila z KHL! Syn slovenské legendy posílí brněnskou Kometu

Posila z KHL! Syn slovenské legendy posílí brněnskou Kometu
Zdroj: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Kometa posiluje útočné řady – pozvednout ofenzivu brněnského celku bude mít za úkol Dávid Bondra, syn slovenské hokejové legendy Petera. Osmadvacetiletý útočník naposledy působil v čínském Kunlunu. Slovenský útočník si poprvé v kariéře vyzkouší českou extraligu.

O příchodu slovenského útočníka s americkým pasem informoval brněnský klub na svém webu. „S Davidem počítám na oslabení, čísla ubráněných přesilovek co teď máme, nejsou podle našich představ. Trošku taky potřebujeme přitvrdit, a pokud se uzdraví Dan Rákos, David by měl i s ním tuhle činnost zvednout. David má smlouvu do konce sezony s možnosti klubu využití opčního práva na další sezonu,“ říká majitel Komety Zábranský.

Dávid Bondra se se na novou výzvu těší. „Získal jsem zkušenosti v KHL, což je velmi kvalitní liga. Potřeboval jsem však změnu a dostal nabídku od Brna, která se neodmítá. Na Kometu se moc těším,“ prozradil.

Související obsah

Angažmá v brněnském klubu konzultoval s bývalým gólmanem Komety Markem Čiliakem. „Už když jsem byl v Popradu, tak jsem se ho ptal na Brno a na českou extraligu. Věřím, že mi tahle soutěž bude sedět a vyhovovat,“ hlásí útočník.

Slovenský reprezentant by měl být k dispozici už v sobotu pro utkání s Českými Budějovicemi. „Na ledě jsem byl v pondělí a v úterý, zatím sám, ve středu už budu s týmem. Na Vánoce pojedu do Popradu za svou rodinou, a pak se zase vrátím,“ prozrazuje svůj nejbližší program.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události