Kaše po návratu z Ruska rozhodl. Brno s Litvínovem sehrálo přestřelku

Ještě v neděli hrál David Kaše za reprezentaci v Rusku a v pondělí večer už se stal hrdinou pro Karlovy Vary. Nejprve přihrál na vyrovnávací gól a poté rozhodl nájezdy. Gólové hody byly k vidění v Litvínově, kam přijela Kometa Brno.

Karlovy Vary jely do Třince v pozici outsidera, neboť Oceláři vedou ligu a teprve minulý pátek vyšli poprvé bodově naprázdno. Byla to však hostující Energie, kdo skóroval jako první.

Premiérovou trefu v extralize zaznamenal devatenáctiletý Vít Jiskra. Domácí poté otočili na 3:2, ale v závěru využil Jakub Flek asistence Davida Kašeho a šlo se do prodloužení. V něm gól nepadl, takže došlo na nájezdy, a ty v páté sérii rozhodl David Kaše, tedy hráč, který o den dříve hrál ještě s reprezentací v Rusku.

Nejvíce gólů bylo k vidění v Litvínově. Kometa tam přijela s drtivou ofenzivou, jenže stejnou mincí to Brnu vracela i domácí Verva. Oba týmy daly šest branek. Hosté v třetí třetině dokonce slavili sedmou, jenže na Zaťovičův zásah si trenér domácích vybral trenérskou výzvu a byl úspěšný.

Po bezgólovém prodloužení se na severu Čech šlo do nájezdů a také v nich se hostům dařilo překonávat brankáře Godlu. Zvládli to Klepiš, Král i Schneider, a jelikož ze čtyř hráčů domácích proměnil nájezd pouze Zdráhal, druhý bod brala Kometa.