Hokej

Odchovanec Písku má novou smlouvu! Rutta pokračuje v Tampě

Odchovanec Písku má novou smlouvu! Rutta pokračuje v Tampě
Zdroj: Profimedia

Obhájce Stanleyova poháru udržel pohromadě vítěznou defenzívu. Bolts se méně než měsíc před začátkem nové sezony dohodli na pokračování spolupráce se dvěma obránci. Nové smlouvy udělaly radost hlavně českým a slovenským fanouškům.

Jan Rutta podepsal dvouletou smlouvu na celkem 2.6 milionů dolarů. Minulou sezonu odehrál 33 zápasů, ve kterých vsítil jednu branku a připsal si celkem sedm kanadských bodů. V tabulce pravdy měl šest plusových bodů.

Třicetiletý Rutta může být inspirací pro mnohé začínající hokejisty z malých měst. Odchovanec píseckého hokeje prošel také mládežnickými výběry Plzně a Chomutova. V jednu chvíli se dokonce ocitl v prvoligové Kadani, následně si ale svými výkony v extraligovém Chomutově a na reprezentační úrovni řekl o pozornost ze zámoří, kde si jej vyhlédlo Chicago. Právě přes organizaci Blackhawks vedly jeho kroky až k Lightning.

Související obsah

Erik Černák podepsal tříletou smlouvu v hodnotě 8.85 milionu dolarů. Ve zkrácené sezoně 2019-20 nastoupil do 67 zápasů, přičemž vstřelil pět branek a zapsal celkem 12 kanadských bodů. Kromě toho soupeřům rozdal hned 172 bodyčeků.

Cesta urostlého Slováka je velmi zajímavá. Rodáka z Košic se v roce 2017 vedení Los Angeles, které jej do NHL draftovalo, rozhodlo poslat o dům dál, aniž by mu dalo šanci nakouknout do nejlepší hokejové ligy světa. Výměna ale Černákovi hodně prospěla a na slunné Floridě vyrostl ve spolehlivého člena zadních řad.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události