Obrovské překvapení! Jeden z favoritů na titul padl hned v úvodu!

Výsledek, který asi nikdo nečekal. Michael Smith, jeden z velkých favoritů na titul, vypadl hned ve druhém kole. Toho překvapil jeho krajan Jason Lowe. Úžasnou bitvu pak předvedli jiní dva Angličané. Nathan Aspinall a Scott Waites. Nakonec se radoval prvně jmenonvaný.

Smith do zápasu s Lowem nastupoval v roli obrovského favorita. Jenže už od samotného úvodu zápasu se mu vůbec nedařilo. Lowe uhrál prvních šest legů a dostal se do vedení 2:0. V tu chvíli bylo jasné, že Smithe čeká opravdu těžká práce.

Do té doby mu nedával Lowe vůbec čuchnout. Smith měl pouze dvě šipky na zavření, které ale neproměnil. 30letý Angličan se ale nevzdal a třetí set si uzmul pro sebe. Jenže ve čtvrtém pokračovalo jeho trápení. Netrefoval nic, co by potřeboval a jeho úspěšnost zavírání byla těsně nad 21 procenty. Po vítězství 3:1 se tak překvapivě do třetího kola podívá Jason Lowe.

Úchvatná podívaná byla k vidění v zápase Nathana Aspinalla a Scotta Waitese. Druhý jmenovaný vedl 2:0 na sety a vypadalo to, že vše je rozhodnuto. Jenže Aspinall v sobě objevil neskutečného bojovníka. Obrovsky ho nakoplo zavření 150, díky kterému šel nahoru.

Třetí a čtvrtý set získal Aspinall 3:1 a šlo se do rozhodujícího pátého setu. Ten došel dokonce až do rozhodujícího pátého legu. V tom byl od začátku lepším hráčem a na závěr hodil v poklidu double 16 a mohl se radovat.

Ostatní favorité jinak postupovali dál. Mensur Suljovič si poradil s Matthew Edgarem a Gary Anderson s Madarsem Razmou.