Fotbal

Nováček Sima zná svou cenu! Je nejdražším hráčem celé Slavie

Server Transfermarkt.com aktualizoval ceny hráčů! Novým nejhodnotnějším hráčem SK Slavia Praha se stal devatenáctiletý objev Abdallah Sima, jehož hodnota je téměř 210 milionů korun. Nejdražším hráčem Fortuna ligy je stále Adam Hložek ze Sparty.

Slavia se pyšní nejdražším kádrem ligy a jeho hodnota opět vzrostla na 55,9 milionů euro, tedy 466 milionů korun. Nejdražším hráčem je Senegalec Abdallah Sima, který do Vršovic přišel v srpnu 2020 a do A týmu vstoupil až 1. října.Mladý útočník na sebe po vstupu do nejvyšší fotbalové ligy rychle upozornil. Z 8 utkání má na kontě 7 gólů a jednu asistenci a v Evropské lize v šesti zápasech skóroval třikrát. Skvělé výkony se podepsaly na jeho ceně. Transfermarkt stanovil jeho hodnotu na 8 milionů euro.Druhým nejdražším hráčem sešívaných je brankář Ondřej Kolář, který za 13 zápasů 9krát vychytal čisté konto. Jeho hodnota se vyšplhala na 7,5 milionu euro, tedy téměř 200 milionů korun. Třetím nejdražším hráčem je levé křídlo Peter Olayinka s hodnotou 6,5 milionu euro, tedy 170 milionů korun.

Související obsah

Cena kádru pražské Slavie roste, ale nejdražším hráčem ligy nedisponuje. Tím je osmnáctiletý Adam Hložek z rivalské Sparty, jehož hodnota od července vzrostla o 3 miliony euro na 12 milionů, tedy na 314 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události