Fotbal

Nejhezčí góly Evropské ligy: Dvě trefy šly z kopaček českých hráčů

Evropská liga vybrala nejhezčí trefy základní části. Mezi patnácti autory nejpovedenějších gólů figurují i čeští hráči Ondřej Lingr ze Slavie Praha a Jan Matoušek ze Slovanu Liberec.

Základní část Evropské ligy přinesla řadu zajímavých gólů. Všechny se do výběru samozřejmě nevešly, ale dvě trefy českých hráčů si v TOP 15 své místo našly.
První trefu má na svědomí Jan Matoušek, který si po ťukesu se spoluhráči vytvořil prostor na hranici pokutového území a následně poslal míč za záda gólmana. Bohužel parádní trefa tehdy jen zlehčila hořkou porážku. Slovan Liberec ve druhém kole podlehl Crvené Zvezdě 1:5.

Zdroj: Profimedia

 

Druhým českým autorem ve vyběru je slávista Ondřej Lingr. Ten se ve 14. minutě druhého utkání s Nice utrhl po křídle a před vápnem vyslal dalekonosnou střelu, které gólman jen nečinně přihlížel. Míč skončil v šibenici a Slavia si domů odvezla výhru 3:1.

Zdroj: Profimedia


Dále se do výběru dostalo například parádní sólo Eltona Acolatseho z Hapoelu Beer Ševy nebo skvělá trefa Jordiho Gómeze, který umístil míč do branky PSV z volného kopu přes půlku hřiště.


Základní část je u konce a vyřazovací boje budou pokračovat v roce 2021. Jediný český postupující tým SK Slavia Praha bude 18. února hostit Leicester.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události