Sport

Po medailích na X-Games nová výzva! Na start Dakaru se připravuje i jógou!

Freestylový motokrosař a držitel mnoha medailí z prestižních X-Games Libor Podmol je už také v dejišti Rallye Dakar 2021. Do Džiddy přiletěl v pondělí speciálem společně s dalšími českými účastníky. Poprvé se zúčastní dakarového závodu, aby si splnil velký sen.

Libor Podmol ve své kariéře dokázal mnohé a také se vždy vrátil i po těžkých zraněních. Vymyslel vlastní triky, natočil film, přeskočil rodinný dům. A nyní má před sebou start nejtěžší etapové soutěže světa. Však se na to také dlouhodobě připravoval.

„Fyzicky jsem jel podle plánu, který jsem vypracoval s trenérem Karlem Kolpkem. Byl inspirovaný přípravou cyklistů a triatlonistů. V tréninku reflexů a rovnováhy jsem se řídil rady Jiřího Heiníka, který pomáhal už mému otci na Dakaru a dodnes trénuje špičku v motorsportu,“ popisoval uznávaný motocyklista, který si před Dakarem hrál na „Rockyho“.

Související obsah

„Zatímco většina profesionálních jezdců trénovala v teple na dunách v Dubaji, tak já jsem jezdil každý víkend celý podzim i zimu do vojenského prostoru k Hodonínu do Pánova. Klepal tam kosu, spal v autě a dřel,“ vystihl vše Podmol, který se připravoval, jak nejlépe mohl.

V současné době je Podmol na povinné dvoudenní karanténě na hotelu, odkud také zdraví všechny fanoušky tohoto sportu. Má rovněž čas pořádně prostudovat mapu nastávajícího ročníku. „Bude to makačka. Do šestého dne by jsme měli jet v teple a v písku, pak by měla začít zima, hory a šutry,“ popisuje vítěz několika závodů mistrovství světa ve freestyle motokrosu.

Podívejte se, jak se Libor Podmol připravuje na start svého prvního dakarového závodu cvičením jogy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události