Hokej

Sparta získala zvučnou posilu! Přichází ostřílený gólman z KHL!

Hokejová Sparta nadále posiluje! Ve svých řadách nově přivítala brankáře Alexandera Saláka. Pražský celek s ním podepsal smlouvu do konce sezóny.

S Alexandrem Salákem počítá vedení Sparty jako s dvojkou. Bude tedy krýt záda Matěji Machovskému a hlavně se od něj očekává, že bude předávat své zkušenosti mladším brankářům.

Pro Spartu je Salák vítanou posilou, jelikož Michal Neuvirth ze zdravotních důvodů letos do bojů vůbec nezasáhne. "Po přerušení kariéry Michala Neuvirtha ze zdravotních důvodů se nám naskytla příležitost domluvit se na spolupráci s Alexandrem Salákem. Podmínky kontraktu, který jsme uzavřeli do konce sezony, jsou výhodné pro obě strany. Věříme, že Saša může svými zkušenostmi pomoci Matějovi Machovskému, s nímž počítáme jako s brankářskou jedničkou, a zároveň posunout dál naše mladé gólmany," řekl pro klubový web sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

"Slyšel jsem, že je ve Spartě super parta, do které se rád zapojím a pomůžu, jakkoliv budu moct," dodala pro web nová posila.

Posledních sedm sezón strávil strakonický rodák v KHL. Naposledy nastupoval v Dinamu Riga. V roce 2011 vychytal Färjestadu švédský titul. O sezónu dříve nastoupil i do utkání NHL v dresu Floridy. Účastnil se tří světových šampionátů i olympijských her.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události