UFC

UFC knokauty roku: Podívejte se na údery, které znamenaly vítězství

Otočka Joaquina Buckleyho, vypínačka Seana O’Malleyho, prudký hák Codyho Garbrandta či demolice Conora McGregora. Podívejte se na výběr nejlepších ukončení před limitem redakce Nova Sport.

Jako každý rok i letos byla na UFC galavečerech vidět řada jedinečných úderů, které ukončily zápas. Hlasujte, který knokaut/technický knokaut byl v roce 2020 nejlepší.

 


Conor McGregor – UFC 246
40 vteřin stačilo 18. ledna irskému ranaři na poražení veterána Donalda Cerroneho. V úvodu zápasu soupeřem otřásl dvojicí tvrdých úderů ramenem, vzápětí trefil highkick a pak již bránícího se “Kovboje“ ukončil sérií úderů s jasným cílem.


Herbert Burns – UFC Fight Night 166
Ačkoli v roce 2020 zářil hlavně Gilbert Burns, v kleci řádil i jeho mladší bratr Herbert. Při svém UFC debutu se z nevýhodné situace na pletivu vysvobodil nečekaným kolenem. To dopadlo přímo na bradu Natea Landwehra. Následovaly dva netrefené údery, které i tak potvrdily Burnsovu první výhru v UFC.
Francis Ngannou – UFC 249
V zápase dvou těžkotonážníků se očekával rychlý konec a “Predátor“ fanoušky nezklamal. Zběsilým výpadem se vrhl na Jairzinha Rozenstruika a když jeden z úderů trefil svůj cíl, bylo rozhodnuto. Ngannouovi stačilo na vítězství 20 vteřin a čtvrtou výhru v řadě si pojistil pozici titulového vyzyvatele číslo jedna.

Sean O’Malley – UFC 250
Zadní direkt jako z učebnice, tak tehdy ještě neporažený Sean O’Malley poslal v prvním kole na zem Eddieho Winelanda. V červenci si připsal 11. vítězství a druhý triumf v roce 2020. V srpnu však následovala první porážka kariéry, když v prvním kole podlehl Marlonu Verovi.


Cody Garbrandt – UFC 250
Tři prohry v řadě a téměř roční pauza, s takovou v červnu nastoupil do klece bývalý šampion bantamové váhy. Důležité vítězství přišlo vteřinu před koncem druhého kola. Čekajíc úder se Cody sehnul a vzápětí využil kinetické energie k bleskovému pravému háku, který doslova zničil Raphaela Assuncaa.


Související obsah
Jiří Procházka – UFC 251
Ve výběru knokautů nesmí chybět Jiří Procházka. V prvním kole zápasu s Volkanem Oezdemirem to několikrát vypadalo, že je s českým samurajem konec. O pauze se však oklepal a do druhého kola se vřítil jako uragán. Švýcarem prvně otřásl kopem na hlavu. Když jej při útěku dostihl na pletivu, dílo dokonal nekompromisní přední – zadní.

 

Chamzat Čimajev – UFC Fight Night 178
Nováček roku 2020 absolvoval během roku celkem tři zápasy. Všechny vyhrál před limitem a navíc, inkasoval pouze jediný úder. Nedotkl se ho ani Gerald Meerschaert, který v patnácté vteřině zápasu schytal přesný hák na bradu.


Související obsah


Joaquin Buckley – UFC Fight Night 179

Knokaut, který obletěl svět a přesáhl hranice MMA. Buckley v září předvedl neuvěřitelný kousek, když dokázal vytěžit na první pohled nevýhodnou situaci. Kasanganay zachytil jeho nohu, ale než se mu podařilo zasadit úder, inkasoval kopačku z otočky, po které se bezvládně skácel k zemi.


Kevin Holland – UFC 256
28letý Texasan 12. prosince zakončil skvělý rok opravdovou třešničkou. Veterána Ronalda Souzu ukončil úderem ze zad. Zatímco se zvedal ze země, vyslal pravý hák, kterým soupeřem pořádně otřásl. Vzápětí vsedě přidal druhý a pak už vítězství potvrdil sérií nekompromisních ran, jako by startoval sekačku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události