MMA

Parnasse to zvládl! Soupeře donutil odklepat a má druhý pás šampiona KSW

Galavečer KSW 76 nabídl poctivou porci MMA. Hned 8 z 9 zápasů skončilo před limitem, pět navíc už v prvním kole. Hlavní zápas podle očekávání ovládl francouzský talent Salahdine Parnasse, který uškrtil Sebastiana Rajewskiho ve 4. kole a k titulu pérové váhy přidal i prozatímní pás váhy lehké.

Rajewski ještě v prvním kole dokázal se šampionem držet tempo, ale od druhého kola, kdy ho Francouz vzal na zem, už zkrátka tahal za kratší konec. Parnasse s přechodem do těžší váhovky neztratil nic ze své rychlosti a pohyblivosti a postupně polského soupeře rozebíral. Dominantní výkon zakončil ve čtvrtém kole, kdy nasadil škrcení rear naked choke a donutil Rajewského odklepat.

Čtyřiadvacetiletý talent tak do sbírky přidal další pás. Po kategorii do 66 kg se může pyšnit prozatímním titulem šampiona i kategorie do 70 kg. Stal se teprve třetím zápasníkem, kterému se to v historii KSW povedlo (Mateusz Gamrot, Roberto Soldič, Salahdine Parnasse). Jeho triumf vyvolal patřičnou reakci a zraněný šampion Marian Ziolkówski, se kterým se měl Parnasse na KSW 76 původně střetnout, vběhl do klece. Po vzájemném staredownu šampion slíbil, že si to už brzy rozdají o korunu lehké váhy.

Související obsah

​I před hlavním zápasem byla k vidění pořádná show. O šanci získat volný pás velterové váhy se přihlásil neporažený Adrian Bartosiński, který v prvním kole udolal Krystiana Kaszubowskiho. Dalším adeptem je Artur Szczepaniak, kterému stačila méně než minuta na ukončení Briana Hooie. V souboji UFC veteránu zvítězil Pawel Pawlak, který v prvním kole ukončil Toma Breese z Velké Británie. Ačkoli Brees po ukončení reklamoval údery do zátylku, nic to nemění na tom, že Pawlak potvrdil pozici dvojky v žebříčku střední váhy a je jedním z hlavních adeptů na zisk volného titulu ve střední váze. A o titul si řekl i Gruzinec Zuriko Jojua, který v grapplingovém souboji porazil bývalého šampiona bantamové váhy Antuna Račiče.

Podívejte se na drtivé ukončení Birana Hooie:

​​O třešničku na dortu se postaral debutující Henry Fadipe. Ten se při své premiéře postavil polskému oblíbenci Albertu Odzimkowskimu a zápas ukončil ve druhém kole tak, jako nikdo před ním. Jako prvnímu zápasníkovi v historii KSW se mu povedla nasadit a utáhnout technika "Peruvian Necktie" a donutil Odzimkowskiho odklepat.

 Výsledky KSW 76

Salahdine Parnasse (17-1) porazil Sebastiana Rajewskiho (12-8) via submise (RNC) ve 4. kole

Adrian Bartosiński (13-0) porazil Krystiana Kaszubowskiho (10-3) via KO/TKO v 1. kole

Pawel Pawlak (21-4) porazil Toma Breese (15-4) via KO/TKO v 1. kole

Artur Szczepaniak (9-1) porazil Briana Hooie (18-9) via KO/TKO v 1. kole

Maciej Kazieczko (9-2) porazil Francisca Barria (10-3) via KO/TKO ve 3. kole

Zuriko Jojua (9-1) porazil Antuna Račiče (26-11) na body (3x30-27)

Henry Fadipe (13-9) porazil Alberta Odzimkowskiho (12-7) via submise (Peruvian Necktie) ve 2. kole

Valeriu Mircea (27-8) porazil Gracjana Szadzińskiho (9-5) via KO/TKO v 1. kole

Kamil Gawryjolek (3-0) porazil Marka Samociuka (4-3) via KO/TKO v 1. kole

Záznam gala KSW 76 můžete už teď sledovat na Voyo. A to není z produkce KSW vše. Rok 2022 zakončí 17. prosince galavečer KSW 77 s hlavním zápasem mezi Mariuszem Pudzianowskim a Mamedem Chalidovem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události