šipky

Větší zkušenosti promluvily! Price vyzve ve finále Létající Skot

Větší zkušenosti promluvily! Price vyzve ve finále Létající Skot
Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa PDC zná své finalisty! Gerwyna Price vyzve Gary Anderson, který si v semifinále poradil s Davem Chisnallem. V závěru zápasu výrazně promluvily větší zkušenosti s velkými zápasy.

Anderson se v semifinále světového šampionátu představil již počtvrté, kdežto pro Chisnalla byly vrcholem dvě čtvrtfinále, ve kterých mimochodem prohrál právě s rodákem z Musselburghu.

 

Úvod patřil Létajícímu Skotovi. Anderson byl především přesnější na doublech, kde se Chizzy naopak trápil. Hned v následujícím setu si ale spravil chuť a vyrovnal, první leg dokonce ukončíl checkoutem 170.

Oba hráči se přetahovali v lepších a horších momentech, ale drželi si parádní průměry kolem 100 bodů. Každému se povedlo trefit shodně třináctkrát maximum.

Anderson se dostal postupně do vedení 3:1. Chisnall ale dokázal zvednout zavírání a to jej dostalo zpátky do kontaktu.

Související obsah

V šesté sadě ale přehodil Chizzy v rozhodujícím legu 84 a za svou chybu zaplatil. Gary zavřel hned první šipkou a vrátil se do dvousetového vedení, což byl jeden z klíčových momentů zápasu.

Chisnall se sice dokázal znovu dotáhnout, ovšem následně promluvily i emoce a větší zkušenosti z velkých zápasů. Létající Skot se dokázal lépe koncentrovat a osmou sadu vyhrál bez ztráty kytičky.

Na Chizzym se začaly podepisovat i nervy, zatímco 50letý skotský šipkař byl naprosto nekompromisní a nepovolil mu už ani jeden leg.

Zápas ukončil doublem šest a má šanci dosáhnout na svůj třetí titul v PDC!

Zdroj: Profimedia

Otázkou je, jak moc se na Chisnallovi podepsala vysoká výhra nad světovou jedničkou a jak moc měl v hlavě jistotu toho, že to, tak říkajíc, půjde samo.

Chizzy se chvílemi nedokázal dostat příliš do tempa a občas i v koncovkách legů zazmatkoval. I tak ale může být se svým vystoupením v Ally Pally spokojen, v žebříčku PDC Order of Merit si výrazně polepšil.

Související obsah

Statistiky druhého semifinále:

Dave Chisnall – Gary Anderson 3:6

Legy: 16:22 (2:3, 3:2, 2:3, 1:3, 3:1, 2:3, 3:1, 0:3, 0:3).

Průměr na tři šipky: 98,57:100.03.

Zavírání: 35,56%:36,67%.

180 bodů: 13:13.

140+: 36:43.

100+: 87:82.

Nejvyšší checkout: 170:124.

Finále šipkařského MS sledujte živě v neděli 3. ledna ve 20.35 na Nova Sport 2 a Voyo. Speciální studio začíná již ve 20.00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.