Rugby

Ragbista neudržel nervy! Skolil vodonoše a rozpoutal bitku na hřišti

Ragbista neudržel nervy! Skolil vodonoše a rozpoutal bitku na hřišti
Šarvátka ragbistů Gloucesteru a Sale Sharks | Zdroj: Profimedia

Téměř všichni hráči na hřišti se zapojili do strkanice, kterou rozpoutal Billy Twelvetrees v sobotním utkání Gloucester vs. Sharks. Za sražení vodonoše může dostat až čtyřtýdenní trest.

Hra barbarů, která je hrána džentlmeny, je slavný citát Oscara Wildea o ragby. Nicméně i ragbisté se někdy utrhnou ze řetězu, zvláště když jde o výhru.
 


 

Přesně to se stalo útočníkovi Billymu Twelvetreesovi z Gloucesteru při utkání anglické Rugby Union. Na hřišti rozpoutal šarvátku, do které se zapojilo bez mála 30 lidí. 


Jeho týmu totiž zbývalo půl minuty, aby dorovnal či zvrátil tříbodový náskok Sale Sharks. Balón se dostal za pomezní čáru a Twelvetrees, který neztrácel čas, se chystal rozehrát rychlé autové vhazování. Tomu však zabránil vodonoš druhého týmu, který mu před nosem odsunul míč stranou. Twelvetrees se do mladého hrdiny vzápětí pořádně opřel. Vodonoš přepadl přes hrazení a na hřišti se rozpoutala šarvátka.

Zdroj: Profimedia


Twelvetrees byl poslán na trestnou lavici, ale hrozí mu další trest. RFU mu může udělit až čtyřtýdenní stopku. Podobný trest si může vysloužit i Dan du Preez ze Sharks, který se do bitky rovněž zapojil.


Sharks nakonec porazili Gloucester 22:19. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rugby

Důležité Události