Fotbal

Místo Portugalska okraj Prahy! Ligové týmy s přípravou improvizují

Místo Portugalska okraj Prahy! Ligové týmy s přípravou improvizují
Zdroj: Facebook Slezský FC Opava

Během zimní přestávky české nejvyšší fotbalové soutěže její týmy běžně odjíždí na zahraniční soustředění. Letos tomu tak není. Mimo Česko nakonec vyrazily pouze čtyři celky a taková Opava například musela vzít za vděk pražskému Zličínu před slunným Portugalskem.

Letošní zimní přestávka je kratší, než je tomu zvykem, jelikož sezona začala později a kalendář zápasů je našlapanější než normálně. K tomu se přidává obava z cestování, aby se hráči jednotlivých týmů nenakazili koronavirem a výsledkem je, že pouhé čtyři týmy v lednu budou trénovat v zahraničí.

Liberec si užívá teplejšího počasí v Turecku, Slovácko se vydalo do Chorvatska a Olomouc s Brnem se zúčastní Malta Cupu na Maltě. Zbylých čtrnáct celků se bude pravděpodobně připravovat v domácích podmínkách. Jediný otazník visí nad Slavií s Opavou, které ještě v neděli měly v plánu soustředění v Portugalsku.

"Nedělní testy potvrdily dřívější indikace zhoršeného zdravotního stavu většího počtu členů A-týmu během vánočních svátků. Tým se tak nyní bude připravovat v domácím prostředí, protože klub nechce riskovat případné zhoršení zdravotní situace s nutností řešit další možné zdravotně-hygienické komplikace v Portugalsku," napsala Slavia v neděli na svůj web.

Jelikož odlet byl plánovaný dohromady s Opavou, zhatil koronavirus u sešívaných plány také Slezanům. Pokud by další testování u Slavie vyšlo dobře, stále je ve hře jejich společný odlet do Portugalska v úterý, proto Opavané zůstali v Praze a narychlo hledali náhradní azyl.

Touhle dobou jsme se u mli pipravovat na jihu Evropy, ale ned se nic dlat dopoledn trnink jsme absolvovali na Zlin, kde ns po obd ek dal trninkov jednotka. Makme! #OpavoPojdme

Zveejnil(a) Slezsk FC Opava dne Pondl 4. ledna 2021

Ten našli na kraji Prahy na Zličíně, kde si v pondělí splnili své předepsané tréninkové jednotky na umělé trávě. "Byla to logistická komplikace, na poslední chvíli asi necelé dvě hodiny před odletem měnit plány a zařizovat hotel, ale povedlo se to na jedničku," prozradil tiskový mluvčí opavského celku Jan Šimek.

Ahoj Zlici, asi jste nkte z Vs dnes zaznamenali ruch a pohyb na na umlce. Ne, opravdu neporuujeme vldn...

Zveejnil(a) FC Zlin dne Pondl 4. ledna 2021

Slezané tedy čekají na výsledky slávistických testů na koronavirus a buď s nimi poletí do Portugalska, nebo se vrátí do Opavy. V Praze by případně trénovali i v úterý, aby nepřišli o žádnou tréninkovou jednotku z připraveného plánu.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události