Fotbal

Pelé je terčem posměchu! Překonání Ronaldem odmítá. Přidal si 500 gólů

Pelé je terčem posměchu! Překonání Ronaldem odmítá. Přidal si 500 gólů
Fotbalová legenda Pelé Zdroj: Profimedia

Pelé odpověděl na překonání svého střeleckého rekordu Cristianem Ronaldem. Na konto si připsal dalších 526 gólů a pasoval se na nejlepšího střelce všech dob!

Médii po celém světě se šíří zpráva, že Cristiano Ronaldo (758) dvěma nedělními trefami do brány Udinese překonal Pelého (757) gólový rekord a posunul se na druhou příčku nejlepších střelců fotbalové historie hned za Pepi Bicana (759).
 


Zatímco si hvězda Juventusu připsala další triumf, Pelé se proti statistikám ohradil netradičním způsobem. Upravil svůj gólový rekord v profilu na sociální síti Instagram.

V profilu stojí: “Vedoucí střelec všech dob,“ a do závorky brazilský fenomén minulého století přidal i nový počet gólů – 1283.


Čísla nejlepších střelců se skládají z gólů za národní tým a branek v dresu klubů v oficiálních utkání. Pelé si do statistik přidal i trefy z přátelských utkání, exhibičních zápasů a góly z doby, kdy sloužil v armádě.

Související obsah

Ani při započítání všech gólů by Pelé nebyl první. Podle statistiky RSSSF nastřílel vedoucí střelec Josef Bican ve všech zápasech dohromady až neuvěřitelných 1468 gólů.


Nicméně Pelého reakce přitáhla pozornost fotbalových fanoušků. Na sociálních sítích se objevuje řada vtípků na konto brazilské legendy, která ke konečnmu číslu došla všemožným způsobem.


"Pelé počítá góly z přáteláků, tréninků, exhibicí a z her FIFA 18-21," žertuje jeden z twitterových vtipálků. 
Další komentář reagoval na zprávu ESPN o aktulizování Pelého profilu. "Pelé poté, co skóroval na dvorku proti vnoučatům," stojí u fotky Josého Mourinha zapisujícího si poznámky do sešitu. A podobných komentářů je mnoho.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události