Fotbal

Berbr půjde ven! Na svobodu se dostane v polovině ledna

Berbr půjde ven! Na svobodu se dostane v polovině ledna
Zdroj: Profimedia

Bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr uspěl u soudu se žádostí o propuštění z vazby a čeká ho svoboda. Ven se dostane ovšem až 16. ledna, nikoliv ihned, jak žádal obhájce. Doprovodí ho i jeho údajný komplic a sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz.

Městský soud v Praze v úterý vyhověl žádostem Romana Berbra a Romana Rogoze o okamžité propuštění z vazby. 

Státní zastupitelství však proti tomuto verdiktu podalo stížnost, což znamená, že se oba dostanou na svobodu 16. ledna, kdy končí zákonná lhůta tří měsíců pro vazbu. Státní zastupitelství totiž potřebuje vyslechnout ještě několik svědků.  

To je zároveň i důvod, proč nepožaduje následné prodloužení vazby po 16. lednu. Zastupitelství totiž stačí čas do soboty příštího týdne, aby vyslechlo svědky. Pak nebude potřeba, aby byl bývalý místopředseda ve vazbě. Stíhán bude na svobodě. 

Související obsah

Roman Berbr je bývalým místopředsedou Fotbalové asociace ČR. V říjnu byla na fotbalového bosse uvalena vazba, aby neovlivňoval svědky. Momentálně mu hrozí trest až na šest let za korupci a ovlivňování výsledků zápasů.
Údajný spolupachatel a sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz se pak měl dopouštět podplácení a hrozí mu dva roky.

Kauza se týka i dalších 18 obviněných, kteří jsou vyšetřováni na svobodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události