Hokej

Bude letos hokejové mistrovství světa v Česku? Je tu velká šance!

Bude letos hokejové mistrovství světa v Česku? Je tu velká šance!
Zdroj: Profimedia

Během ledna se rozhodne, kde se odehraje letošní mistrovství světa v ledním hokeji, které měla v květnu hostit Riga a Minsk. Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel pro ruskou agenturu TASS připustil, že se Minsku možná odebere pořádání a šampionát se přesune jinam. Jednou z možností je i Česká republika.

Fasel přiznal, že jedná se zástupci jiných národních federací. "Mluvíme se zástupci jiných federací, které by mohly organizovat mistrovství světa. Pokud padne rozhodnutí nejet do Minsku, tak okamžitě zahájíme diskuze o zemi, která by mohla Bělorusko nahradit. Ale ještě nic nebylo rozhodnuto," prozradil Fasel.

Jednou ze zemí, která by mohla Bělorusko nahradit, je i Česká republika. Informovala o tom švýcarská média. Podle zástupců Českého hokeje se na ně z IIHF ale zatím nikdo neobrátil.

"Nikdo z IIHF se na nás zatím skutečně neobrátil a žádnou diskuzi tudíž nevedeme. Pokud nás kontaktují, musel by akci schválit výkonný výbor," řekl k situaci tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Související obsah

"Klíčová je především otázka financí. Jediným zdrojem příjmů organizátorů je vstupné. Pokud by se hrálo bez diváků, požadovali bychom finanční kompenzaci od IIHF. Pokud by nepřišla, turnaj se u nás neuskuteční. Předpokládáme, že by se hrálo v bublině, stejně jako tomu bylo letos na juniorském šampionátu v Kanadě," dodal Zikmund.

Jelikož je mistrovství v plánu za pět měsíců, musela by svaz začít s organizací okamžitě. "Samozřejmě, museli bychom si pospíšit. Mistrovství se za normálních okolností připravuje dva roky. Výhoda je, že máme spoustu zkušeností, není to dlouho, co jsme pořádali juniorský světový šampionát. Navíc jsou naše mistrovství vždy vysocena navštěvována a vždy jsme byli kladně hodnoceni," doplnil na závěr tiskový mluvči pro web Nova Sport.

Kandidátem na spolupořádání s lotyšskou Rigou bylo také Rusko. Jenže to bylo v prosinci za doping vyloučeno ze všech vrcholných akcí. Tato varianta tak padla.

Při MS juniorů mělo Slovensko v brance skvělého gólmana. Dostane brzy příležitost u seniorské reprezentace?

O přesunu mistrovství se uvažuje kvůli aktuální napjaté politické situaci v Bělorusku po kontroverzním znovuzvolení Alexandra Lukašenka do čela státu. IIHF je tak i z tohoto důvodu pod velkým tlakem a musí jednat.

O osudu šampionátu měl Fasel jednat už před měsícem přímo v Minsku právě s Lukašenkem. 70letý Švýcar ale musel cestu zrušit, jelikož se nakazil koronavirem.

O startu MS v hokeji se zatím moc neví! Za to zámořská NHL startuje už brzy! Tu můžete sledovat živě na kanálech Nova Sport a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události