Dakar

Pátá etapa dokončena! Prokop je pátý, Macík zpomalil, Brabec skončil

Rallye Dakar má za sebou pátou 330 km dlouhou etapu. Z české výpravy se nejlépe dařilo automobilovému jezdci Martinu Prokopovi, který skončil pátý.

Už před závodem pořadatelé avizovali, že pátá etapa bude pro závodníky pořádným oříškem. Problémy měl například Francouz Serradori, Jihoafričan Lategan a zaostal i devítinásobný šampion Sébastien Loeb.
 


V extrémně náročném terénu se však dařilo Martinu Prokopovi, který se držel na vedoucích pozicích. Nakonec dojel na pátém místě s pětiminutovou ztrátou na prvního Giniela de Villierse a v průběžném pořadí se posunul rovnež na páté místo.

Související obsahNaopak pátou etapou závod skončil pro Jana Brabce, jehož snažení ukončilo poškozené zadní kolo a proražená nádrž jeho motorky. “Patou etapu jsem měl výborně rozjetou, ale bohužel zklamala technika,“ oznámil na instagramu. Zklamání si však pokusí vynahradit žolíkem a jízdou mimo pořadí.Mezi kamióny se dařilo Martinu Šoltysovi, který dojel pátý. Hned za ním se po stáhnutí časové ztráty umístil Aleš Loprais a v průběžném pořadí mu patří čtvrtá pozice.

Etapu také skvěle začal nejlepší český jezdec Martin Macík. Bohužel kvůli technickým problémům musel zastavit a nakonec dojel se ztrátou 28 minut na desáté pozici a v celkovém pořadí klesl na třetí místo.

V pátek čeká odvážné jezdce šestá etapa v písečném peklu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události