Biatlon

Davidová útočila ve stíhačce na bednu, čtvrtá položka vše zkazila

Česká biatlonistka Markéta Davidová opět útočila na umístění na bedně, poslední střelecká zastávka ale šance pohřbila. Česká závodnice tak po celkových čtyřech chybách nakonec dojela až na 12. místě. Závod Světového poháru v německém Oberhofu opět opanovala Norka Eckhoffová.

Markéta Davidová vjížděla do závodu ze sedmého místa po pátečním sprintu a od začátku si vedla výborně, když skvěle kombinovala rychlý běh a střelbu.

K umístění na stupních vítězů by jí pak teoreticky stačila i jedna chyba na třetí střelecké zastávce.

Jenže při čtvrté položce udělala česká závodnice hned tři chyby, které jí definitivně pohřbily šance na umístěni mezi nejlepšími. Nakonec je z toho až 12. místo.