Rallye

Děsivé probuzení! Podmol si kvůli zánětu neotevřel ani láhev

Sobota byla na dakarské rallye sice volným dnem, ale Libor Podmol si volno nijak neužíval. Kvůli zánětu šlach si nebyl schopný ani otevřít láhev s pitím. Přesto věří, že do cíle dojede.

Libor Podmol je především freestylový jezdec, ale letos se vydal na Rallye Dakar a potýká se s četnými probémy. Podmolovi už shořelo čerpadlo, urval si navigační panel a několikrát spadl. Bohužel si také přivodil nepříjemné zranění, které objevil během volného dne.

"Vzbudil jsem se ve čtyři hodiny ráno a nemohl otevřít pet láhev. Mám velký zánět šlach. Moc mě to mrzí. Mažu to různými mastmi, používám magnetickou terapii a dělám si masáže," popsal Podmol nepříjemné ráno a svou léčbu.

Dvojnásobný vítěz X-Games se však nehodlá vzdát. "Chci rozhodně dojet do cíle!“ vzkazuje svým fanouškům. Podmol je v průběžném pořadí na 43. místě a mezi nováčky mu patří desátá příčka.

Volný den mu přišel vážně vhod: "Cítím, jak mám ruku nateklou a horkou. Nedokázal bych si představit, že bych ráno musel odstartovat do etapy. Naštěstí jsem byl u fyzioterapeuta od Buggyry, zlepšilo se to. Uvidím, jak na tom budu ráno."

Související obsah

36letý závodník už mnohokrát během závodu spadnul, z pádů je potlučený, a v neděli na něj navíc čeká 700 kilometrů dlouhá maratonská etapa. Vzdát se ale nepřipadá v úvahu. "Chystám si tašku a maratonský spacák. Není to jednoduché, ale neplánuji uhnout ze svého snu, tedy dojet do cíle,“ vzkázal jasně Podmol.

Takhle Libor Podmol hodnotil působení na Dakaru po čtvrtém dni:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události