Alpské lyžování

Ošklivý pád při závodech ve Švýcarsku, amerického lyžaře odvážel vrtulník

Ošklivý pád při závodech ve Švýcarsku, amerického lyžaře odvážel vrtulník
Zdroj: Profimedia

Obří slalom ve švýcarském Adelbodenu je snad zakletý. V pátek si na sjezdovce vážně poranil koleno Nor Braathen, v sobotu pak musel Američana Tommyho Forda po pádu odvést vrtulník.

31letý závodník nezvládl na trati v Adelbodenu závěrečnou pasáž, kde ve velké rychlosti trefil jednu z branek a následně v dost nekontrolovaném pádu zamířil do bariéry kousek u cíle.

Na první pohled hrůzostrašný pád musel řešit i vrtulník, který zraněného amerického lyžaře odvezl do nemocnice.

Související obsah

Podle dostupných zpráv by však stav Tommyho Forda neměl být vážný. "Zranění hlavy a krku jsou drobná, ještě se řeší poranění kolene," napsal v krátké zprávě americký lyžařský tým.

Dnes je ve Švýcarsku na programu slalom. Na ženy pak čeká Super-G v rakouském Svatém Antonu a jednou z favoritek bude Ester Ledecká.


Jak hodnotila Ester Ledecká sobotní závod si poslechněte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.