Fotbal

Sparta nezvládla generálku! Budějovicím za dvě hodiny nedala gól

Sparta nezvládla generálku! Budějovicím za dvě hodiny nedala gól
Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalová Fortuna liga začíná již příští pátek, a tak příprava všech týmů vrcholí. Generálku před jarní částí nezvládla pražská Sparta, která v utkání s Českými Budějovicemi nezvládla dát za dvě hodiny gól.

Sparta s Českými Budějovicemi hrála podle speciálních pravidel na tři čtyřicetiminutové úseky. Pražané v průběhu utkání dali šanci velkému množství hráčů, Sparta střídala celkem dvanáctkrát.

Po hodině hry nahradil v útoku Lukáše Juliše Libor Kozák, a právě bývalý střelec Lazia Řím se ujal exekuce nařízeného pokutového kopu v 74. minutě. Kozák ale penaltu nezahrál dobře a brankář Vorel mu ji chytil.

Do poslední čtyřicetiminutovky Sparta poslala šestici hráčů, kteří na podzim nepatřili do A-týmu a Dynamo závěr proti nezkušeným borcům zvládlo. Dvě minuty před koncem se z protiútoku prosadil Matej Mršič, čímž zařídil výhru Jihočechů 1:0.

Dvě hodiny bez gólu neznačí pro Spartu nic dobrého, ale stále je to jen příprava a až první ostrý zápas příští neděli s Baníkem Ostrava ukáže skutečnou formu týmu z Letné.

Související obsah

Sparta - České Budějovice 0:1
Branka: 118. Mršič

Sestava Sparty: Nita (41. Heča, 81. Holec) – Vindheim (81. Šilhart), Vitík (81. Gelašvili), Plechatý (81. Gabriel), Hancko (61. Lischka), Polidar (81. Hanousek) – Wiesner (41. Minčev), Sáček (81. Ryneš), Dočkal (81. Souček), Ladislav Krejčí st. (81. Frýdek) – Juliš (61. Kozák)

Sestava Českých Budějovic: Drobný (41. Vorel) – Čolič (81. Němeček), Králik (61. Havel), Simba (41. Talověrov), Kladrubský (61. Novák) – Ekpai (61. Mršič), Javorek (61. Havelka), Alvir (81. Kousal), Valenta (61. Čavoš), Jánošík (81. Bassey) – Ledecký (56. Brandner)
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události