Fotbal

Leeds ostudně vypadl s týmem z čtvrté ligy. Hrála i televizní hvězda

Leeds ostudně vypadl s týmem z čtvrté ligy. Hrála i televizní hvězda
Zdroj: Profimedia

Anglický fotbalový FA Cup nabízí řadu zajímavých příběhů, jeden napsal tým z čtvrté nejvyšší soutěže Crawley Town. Outsider doma deklasoval dvanáctý tým Premier League a na hřiště dokonce poslal televizní hvězdu.

FA Cup je specifickou soutěží, kde se nejlepší týmy světa občas potkávají s amatéry klidně i z osmé nejvyšší soutěže. Další zajímavý příběh napsal tým Crawley Town z čtvrté nejvyšší ligy.

Crawley doma uhrálo největší výhru v historii klubu, když si poradilo 3:0 s Leedsem, tedy týmem, který se drží uprostřed Premier League.

Hosté pošetřili nejlepšího střelce Bamforda i brankáře Mesliera, ale nenasadili žádné béčko. V sestavě byli samí borci, kteří pravidelně hrávají Premier League.

První poločas skončil bez branek a po přestávce domácí přichystali zázrak, kterému bohužel na stadionu nemohli přihlížet fanoušci. V 50. minutě skóroval Tsaroulla, o tři minuty později Nadesan a v 70. minutě dovršil gólový příděl Tunnicliffe.

Ostudnou prohru Leedsu domácí ještě korunovali v nastaveném čase. Na hřiště poslali televizní hvězdu Marka Wrighta.

Wright dříve hrál v mládežnických týmech Tottenhamu, Arsenalu a West Hamu. V dospělém fotbale se ale neprosadil a poslední start si připsal v osmé nejvyšší soutěži v roce 2011.

Televizní hvězda po zápase na Twitter napsala inspirativní zprávu: "Nikdy nikoho nenechte říkat vám, že něco nemůžete udělat."

 

Příběh Marka Wrighta připomíná start herce Jakuba Štáfka za Vyšehrad v pohárovém utkání se Slavií. Ten ale v roli seriálového Laviho nastoupil do soutěžního utkání, když jeho tým prohrával 0:7.

Související obsah

Takhle hodnotil Denis Laňka start Jakuba Štáfka v pohárovém zápase se Slavií:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události