Fotbal

Co má Sima společného s trenérem Jablonce? Jsou osobnostmi měsíce

Co má Sima společného s trenérem Jablonce? Jsou osobnostmi měsíce
Abdellah Sima a Petr Rada Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Ligová fotbalová asociace zveřejnila hráče a trenéra za měsíc prosinec. Nejsou jimi nikdo jiný než slavistický talent Abdallah Sima a trenér Jablonce Petr Rada.

Vítěze ankety, ve které hlasovali novináři a fanoušci, zveřejnila LFA na svém webu. Cena za nejlepšího hráče prosince 2020 putuje do pražské Slavie a nejlepší trenérský výkon předvedl kouč Jablonce.
 

Abdallah Sima

Objev sešívaných od příchodu do Vršovic stoupá jako raketa a skvěle si vedl i v posledním kalendářním měsíci roku 2020. Celkově nastoupil do 4 zápasů, připsal si 5 gólů a 1 asistenci. Blýskl se v derby pražských “S“, kde se prosadil hned dvakrát. Důležitý byl i ve vršovickém derby proti Boheminas 1905, kde se postaral o oba góly svého týmu, první sám vstřelil a u druhého asistoval.
 

VIDEO: Podívejte se na reportáž ze dne 7. prosince, kdy se Sima stal nejvyhledávanějším hráčem na světě: 

Petr Rada

Jablonci se pod vedením Petra Rady letos daří. V tabulce Fortuna ligy je na druhém místě, a to i díky přesvědčivému závěru podzimní části. Z šesti zápasů pětkrát získal tři body a s Karvinou remizoval. Výhru vybojoval i proti Plzni, kdy po nepříznivém začátku zápas otočil a nakonec slavil po výsledku 3:2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události