Další sporty

Jaké sporty Češi sledují nejvíce? Krasobruslení mají radši než fotbal!

Jaké sporty Češi sledují nejvíce? Krasobruslení mají radši než fotbal!

Národní sportovní agentura (NSA) uspořádala velký výzkum, ve kterém zjišťovala, jaké sporty Češi sledují a dělají nejraději. Sledování ovládl lední hokej, naopak propadl fotbal, který byl až osmý. Hlavně kvůli nezájmu žen. Nejraději si pak zahrájí bowling a kuželky.

Průzkumu, který proběhl loni v říjnu, se zúčastnilo 5000 lidí nad 15 let. V nabídce bylo 105 sportovních odvětví a lidé měřili diváckou atraktivitu, ale také tu aktivní. A jak celý výzkum dopadl?

Atraktivita sportů z hlediska sledování jako divák:

1. Lední hokej

Tady se asi není čemu divit. Češi byli vždycky hokejový národ. A jak je vidět, i když už spoustu let čekáme na medaili z jakékoliv vrcholné akce, stále je zde suverénně nejvyšší popularita. Ten se umístil mezi muži na prvním místě, u žen pak na druhém.

Zdroj: Profimedia

2. Lyžování

Ani tady to není v posledních letech příliš velké překvapení. O obrovskou popularitu se postarala především fenomenální Ester Ledecká. Na druhém místě skončilo i mezi muži. Ženy ho dali až na čtvrté místo.

3. Atletika

Královna sportu se zařadila na třetí příčku. Však čeští sportovci sbírají medaile na světových akcích pravidelně, jde také o nejúspěšnější český olympijský sport. Muži zařadili atletiku na šesté místo, ženy pak na páté.

Podívejte se na video, jak dva atleti v loňském roce překonali ve Valencii světový rekord!

4. Tenis

V tenisu jsou Češi také už léta úspěšní. Vzpomeňmě si na úžasné výsledky týmových soutěži, ať už Davis Cupu nebo Fed Cupu. Obrovský divácký zájem na těchto týmových akcích mluví za vše. Momentálně táhnou čest českého tenisu hlavně ženy. V průzkumu zařadili muži tenis na čtvrté místo, ženy na sedmé.

Zdroj: Profimedia

5. Biatlon

Sport, o který na začátku třetího tisíciletí nebyl příliš zájem. Vše se změnilo až po nástupu Gabriely Koukalové, se kterou přišly skvělé výsledky. Biatlon ale z boomu těží do teď. U mužů skončil sedmý, mezi ženami devátý.

Zdroj: Profimedia

6. Krasobruslení

Kouzelný sport, který v převážné části sledují s největší oblibou hlavně ženy. Ty ho také zařadily na první místo a je mezi nimi tak vůbec nejoblíbenější. U mužů se nedostal ani do první patnáctky.

Zdroj: isifa.com

7. Auto a moto sport

Nikoho nepřekvapí, že tento sport zařadili muži na páté místo. Ale zvuk silných motorů nenechal chladnými ani ženy. Ty ho zařadily na číslo 15.

Zdroj: Profimedia

8. Fotbal

Tohle je ovšem překvapení asi úplně pro všechny. Celosvětově nejrozšířenější sport skončil až na osmé pozici, a to i přesto, že mezi muži byl třetí. Mezi ženami se neprobojoval mezi prvních patnáct.

Zdroj: Profimedia

9. Cyklistika

Tradiční sport je opět spíše oblíbený mezi muži. Hodně tomu přispívá samozřejmě Tour de France, Vuelta a italské Giro. Ženy cyklistika příliš netáhne.

Podívejte se na reportáž Sportovních novin o poslední etapě loňské Vuelty!

10. Rychlobruslení a short track

Desítku uzavírá rychlobruslení s short trackem. Asi každému je jasné, díky komu se dostaly tyto sporty mezi top desitky. Martina Sáblíková v České republice tento sport neuvěřitelně spopularizovala. Hlavně díky jejím šesti medailím, z toho třem zlatým, z olympijských her.

U aktivního sportování se pak setkáme s naprosto odlišným pořadím. Na prvním místě je bowling a kuželky, druhý tenis a třetí cyklistika. Pokračuje pak lyžováním, stolním tenisem, plaváním, volejbalem, badmintonem, šipkami a atletikou. Lední hokej skončil až 14.!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události