Sport

Slalom odložen kvůli koronaviru. V Kitzbühelu se o víkendu nepojede!

Slalom odložen kvůli koronaviru. V Kitzbühelu se o víkendu nepojede!
Zdroj: Profimedia

V rakouském Kitzbühelu se měly jet o víkendu náhradní závody Světového poháru mužů za zrušené závody ve Wengenu. Kvůli výskytu britské mutace koronaviru se nepojede ani v Rakousku. Místní úřady vydaly zákaz konání víkendových závodů.

Kitzbühel měl poprvé v historii hostit na Hahnenkammu pět závodů během dvou týdnů. Měl zaskočit za švýcarský Wengen, který musel kvůli výskytu nové mutace koronaviru zrušit své tradiční závody na Laueberhornu plánované na tento víkend.

Ve slavném rakouském středisku se tak podle nového plánu měly jet v sobotu a neděli dva slalomy: jeden za Wengen a druhý, který byl na programu v Kitzbühelu až na další víkend.

Související obsah

 

V tradičním termínu 22. až 24. ledna má Kitzbühel podle upraveného programu hostit dva sjezdy (jeden z Wengenu) a superobří slalom. Pokud nedojde k nějakému mimořádnému vývoji, s konáním těchto závodů se zatím podle vyjádření zemského hejtmana Tyrolska Günthera Plattera počítá.

V samotném Kitzbühelu je aktuálně 10 nakažených lidí. Dalších 24 je v sousedním Jochbergu, mezi nimiž je i 17 případů infikovaných britskou mutací viru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.