Rallye

Český jezdec vyrovnal historický rekord, Macík zakončil Dakar výhrou

Parádní výkony! Českým závodníkům sedly závěrečné dny na Dakaru a v poslední etapě opět dojeli v popředí startovního pole. Dařilo se zejména Martinu Macíkovi, který potřetí vyhrál etapu a celkově skončil čtvrtý. Výborný výsledek pak zajel motorkář Martin Michek, který celkově skončil desátý a vyrovnal české maximum. Krásný úspěch zaznamenal také Josef Macháček, který na Dakaru ovládl vedlejší kategorii lehkých prototypů a po pěti úspěších na čtyřkolce má další triumf.

Martin Macík měl na Dakaru mohutný finiš a po třetí výhře skončí celkově čtvrtý, o jedno místo před Alešem Lopraisem.

Macík bude zároveň nejlepším jezdcem mimo tým Kamaz, kde se hned tři závodníci této stáje vešli na stupně vítězů. Zvítězil Rus Dmitrij Sotnikov.

Do první desítky se pak vešel také Šoltys s Tatrou

Skvělý výkony vynesly motorkáři Martinu Michkovi vyrovnání českého historického maxima. Český jezdec byl původně v celkovém pořadí dokonce devátý, což by byl český rekord, ale penalizace ze neprojetí jednoho bodu, ho odsunula na konečné desáté místo.

Související obsah

V top 10 pak skončil také automobilový závodník Martin Prokop, který byl celkově na 9. místě.

Zdroj: Profimedia

Závod v automobilech už podeváté vyhrál Francouz Peterhansel. Spolu s vítězstvími v kategorii motocyklů jde už o jeho čtrnáctý triumf.

Ve čtyřkolkách skončil na výborné páté pozici český jezdec Tomáš Kubiena, jenž při předchozích startech nikdy do cíle nedojel. V podkategorii má pak další triumf legenda Josef Macháček, který ovládl závod lehkých prototypů.


"Ještě si to nedokážu ani pořádně uvědomit. Na to je ještě brzy. Velké díky patří týmu, který do toho vložil neskutečně síly, ať už fyzické, ale i materiální. Každý den auta fungovala skvěle. Dnes už není problém, aby technika překonávala terén, ale je to o rychlosti. Dakar je kratší a rychlejší. Vše musí klapnout. Tohle je vítězství celého týmu," sdělil nadšený 63letý závodník.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události