šipky

Barney znovu vyrazí do boje! Stojí před těžkým úkolem, začíná od nuly

Barney znovu vyrazí do boje! Stojí před těžkým úkolem, začíná od nuly
Zdroj: Profimedia

Šipkařská legenda Raymod van Barneveld se chce vrátit na profesionální okruh. Už za měsíc jej čeká boj o profesionální kartu. Návrat ale nebude vůbec jednoduchý, musí setřít stín neúspěchu.

"Nikdy si to neodpustím," s těmito slovy se Barney rozloučil s kariérou po překvapivé porážce s Darinem Youngem v prvním kole loňského mistrovství světa.

Velký neúspěch jej sžíral a na konci září se rozhodl, že se na profesionální okruh vrátí. Začít ale musí od úplné nuly. Stejně jako všichni musí nejprve projít Q School, která začíná druhý únorový víkend.

"Je to velmi snadné. Hrozně mi to chybí," uvedl tehdy při oznámení svého comebacku pro RTL News.

Související obsah

Svého odchodu do důchodu nelitoval, měl čas přemýšlet a přišel na to, že chce znovu bojovat o nejvyšší mety.

Pauza mu mohla pomoci. Nebylo by to poprvé, co si některý sportovec v krizi dal pauzu a vrátil se když ne ve vrcholné, tak alespoň v solidní formě.

Van Barneveld byl ve své poslední sezóně vyhořelý, v Premier League dokázal porazit jen hostujícího Maxe Hoppa a prohrával i na turnajích Players Championship.

Skončit chtěl již v březnu, ale nakonec vydržel do konce roku. Mizérii pak korunoval na světovém šampionátu, kde na něj dolehly nervy a nepomohla mu ani příprava s další legendou Philem Taylorem.

Zdroj: Profimedia

Van Barneveld si vyčistil hlavu, potrénoval a vhod mu přišly i exhibiční turnaje, do kterých šel s čistou hlavou a bez tlaku na výsledek.

V uvolněné atmosféře mezi velkými legendami dokázal porazit i Taylora, chuť se poprat o velké výsledky jej ale neopustila. Mistr světa PDC z roku 2007 cítí odhodlání.

"Je to 23 let od doby, kdy jsem se stal poprvé mistrem světa. Doufám, že se mi povede letošní návrat s pěknými vítězstvími a navrátím zpět atmosféru Barney Army," napsal nedávno na své sociální sítě.

Související obsah

Cesta zpět na profesionální okruh ale nebude žádný oříšek. Na zisk karty si brousí zuby celá řada mladých šipkařů, kteří své kvality prokázali na řadě vrcholných akcí včetně mistrovství světa.

Záležet ale bude jen na van Barneveldovi, jeho vlastní hlavě a na tom, zda opravdu dokázal za rok bez profesionálních šipek potlačit v hlavě stín neúspěchu, který jej tak ničil v jeho dosud poslední sezóně.

Raymond van Barneveld již oznámil konec v březnu 2019. Nakonec se ale rozhodl sezónu nevzdávat v jejím průběhu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.