Esport

Nový esportový chrám? V Šanghaji se staví aréna za 19 miliard

Nový esportový chrám? V Šanghaji se staví aréna za 19 miliard
Zdroj: Kevin Chang

Šanghaji velké esportové eventy rozhodně cizí nejsou. V této asijské metropoli se totiž konala mistrovství světa v největších esportových hrách, v čele s tituly Dota 2 nebo League of Legends.

Právě v Šanghaji započala stavba esportového centra za celkem 898 milionů dolarů, tedy více než 19 miliard korun. Šanghaj cílí na pozici celosvětového esportového centra, ale nová aréna nemá být jen pro esportové příznivce, ale spíše pro zástupce největších partnerských firem.

 

Za stavbou stojí SuperGen, mateřská společnost jednoho z největších čínských esportových týmů Edward Gaming. Budova má nést název "Shanghai International New Cultural and Creative E-sports Center“ a má se rozkládat na ploše o velikosti 500 tisíc metrů čtverečních.

 

 

 

Z pohledu počtu diváků nepůjde o nijak velkolepou podívanou, jelikož se kapacita má pohybovat okolo šesti tisíc diváckých křesel. Pro herní týmy zde ale mají být připraveny herní prostory pro velké regionální zápasy a díky velikosti zde budou mít i vlastní herní kanceláře. Součástí stavby má být také luxusní hotel, který by sloužil jak pro fanoušky, tak zejména pro sponzory a další byznysové partnery herních týmů.

 

Související obsah

 

Šanghaj svou podporu esportu vyslovila nesčetněkrát, o čemž svědčí i proměna města v průběhu loňského světového šampionátu v League of Legends, kdy byly po městě rozmístěny velké dlaždice s logy jednotlivých týmů. Na jednom z nejvyšších mrakodrapů se dokonce objevily klíčové grafické prvky samotného šampionátu. Stavba nové arény má být dokončena v roce 2023.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události