Esport

Šanghaj v esportovém kabátku! Ulice oslavují šampionát ve hře LOL

Šanghaj v esportovém kabátku! Ulice oslavují šampionát ve hře LOL
Zdroj: LOL Esports

V Šanghaji se letos koná jubilejní desátý světový šampionát ve hře League of Legends. Bohužel je kvůli koronaviru značně omezen počet diváků, ale vypadá to, že i přesto svátkem esportu žije opravdu celé město.

V posledních týdnech se odehrály předkola, z nichž postoupily čtyři týmy do hlavní fáze turnaje, kde již čeká 12 nasazených celků. Těmi úspěšnými nakonec jsou Team Liquid, LGD Gaming, PSG Talon a Unicorns of Love. 

V předkolech bohužel selhali čeští zástupci z týmu MAD Lions. Marek „Humanoid“ Brázda s Matyášem „Carzzym“ Orságem a jejich spoluhráči totiž v klíčovém zápase nestačili na turecké SuperMassive a s turnajem se nečekaně loučí. Dát sbohem musí MAD Lions i nádherným panoramatům, které město v posledních dnech vytváří.

S příchodem hlavní fáze turnaje se ale celá Šanghaj mění a svátek profesionálního hraní počítačových her a vedení města vítá hráče s otevřenou náručí. Po metropoli byly rozmístěny velké dlaždice s logy jednotlivých týmů a klíčové grafické prvky se nacházejí i třeba na jednom z největších mrakodrapů Sinar Mas Center.

V Šanghaji esport dozajista zná téměř každý, jelikož se v tomto městě velké turnaje konají poměrně často. V minulých letech se zde odehrály například turnaje v nejoblíbenějších hrách, jako jsou například Dota 2 a Counter-Strike: Global Offensive. Worlds v League of Legends teprve začínají a bude zajímavé sledovat, zda se Šanghaj nepromění ještě o něco víc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události