Tenis

Davis Cup čekají změny! Delší finále, více měst i méně týmů

Davis Cup čekají změny! Delší finále, více měst i méně týmů
Zdroj: Profimedia

Prestižní Davis Cup čeká řada změn. Už letos se bude finále místo sedmi dnů hrát jedenáct dnů a dějiště turnaje by mělo být z Madridu rozšířeno na další dvě města. A v příštích letech federace plánuje snížení počtu účastníků.

Novinky v pondělí oznámila Mezinárodní tenisová federace. První změnou je prodloužení finále na 11 dnů.


 

“S novým formátem věříme, že vyřešíme problémy z minulosti. Jedenáct dnů je pro hráče lepší, protože nemůžete odehrát pět her za sedm dnů,“ komentoval změnu Kris Dent z ITF.

Související obsah
Další novinkou je začlenění více hostitelských měst. Nyní započal proces, kdy mohou o pořádání společně s hlavním městem Španělska soutěžit dvě další evropská města. Jednou z potenciálních možností je Londýn. V nových městech by se měly hrát dvě základní skupiny a dvě čtvrtfinále. Zbytek turnaje pak bude náležet Madridu.


Důvodem pro rozšíření je přinést boj o salátovou mísu většímu publiku. “Tři různé národy znamenají rozšíření publika. Více fanoušků bude moci vidět své oblíbené tenisty, a to je to, co chtějí lidé i hráči,“ vysvětlovat ředitel ITF.
 

Související obsah
Třetí změnou, plánovanou od roku 2022, je snížení počtu startujících týmu z 18 na 16. To by mělo podle pořadatelů zjednodušit formát. 12 týmu postoupí z kvalifikace, 2 týmy dostanou divokou kartu a 2 místa budou mít jisté finalisti předchozího ročníků.


Změny podnítila investiční skupina Kosmos, kterou založil španělský fotbalista Gerard Piqué. Do turnaje plánuje vložit v následujících 25 letech kolem 68 miliard dolarů.


V letošním Davis Cupu se utkají týmy dle rozlosování z minulého roku, jelikož ročník 2020 se kvůli koronavirové krizi neodehrál. Ve skupině C se proti Velké Británii a Francii postaví výběr českých tenistů. Po zavedení nových změn finále proběhne mezi 25. listopadem a 5. prosincem. 


VIDEO: Připomeňte si napínávý zápas Česko vs. Německo z roku 2016


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události